reklamı kapat

POPÜLER

360 beygirlik elektrikli SUV Bollinger B1’in arazi performansı nasıl? [Video]

14 Kasım 2017

Tanıtımının gerçekleştiği ilk günden itibaren arazi performansı merak edilen Bollinger B1, gerçekleştirilen testlerde başarılı bir grafik ortaya koydu.

Amerika merkezli Bollinger Motors‘un sınıfında bir ilk olarak geçtiğimiz temmuz ayında tanıtımını gerçekleştirdiği B1, minimalist tasarımıyla meraklılarından tam not aldı. Askeri yapıdaki bu tasarımıyla sınıfında efsaneleştmiş modellerle özdeşleştirilen aracın teknik değerleri de bir o kadar iddialıydı. Tek seferde 321 kilometreye kadar menzil kat edebilen B1’in bataryaları hızlı şarj desteğiyle 75 dakikada dolu hale getirilebiliyor. 360 beygirlik gücüne 649 Nm torkun eşlik ettiği araçla ilgili aklımızda kalması gereken son iki parçaysa 205 km/s’lik maksimum hız ve 4,5 saniyelik 0-100 değerleri.

Bollinger B1’den bekletileri karşılayan mesaj

Üzerinden geçtiğimiz performans detaylarıyla kağıt üzerinde de meraklılarının dikkatini çeken Bollinger B1 ile ilgili geriye kalan en büyük soru işareti arazi yetenekleri üzerine oldu. Bu konuda var olan soru işaretlerinin fazlasıyla farkında olan geliştirme ekibiyse aracına gözü kapalı güveniyor. Youtube üzerinden paylaşılan, Colorado ve Utah‘ta gerçekleştirilen arazi testleri de merak edilen bu soruya cevap niteliği fazlasıyla taşıyor. Dört tekerlekten çekişli altyapısına ek olarak standartta 39 santimetre yüksekliğinin 51 santimetreye kadar artırılıp, 25 santimetreye kadar düşürülebilmesiyle de fark yaratan B1 elektronik destek üniteleriyle zorlu koşulların üzerinden rahatlıkla gelebiliyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri merak edilen bu deneyimin videosuyla baş başa bırakalım.

VİDEO #1

VİDEO #2

VİDEO #3

YORUMLAR