reklamı kapat

POPÜLER

Kullanışlığıyla dikkat çeken elektrikli pickup Bollinger B2 ile tanışın

B1 SUV’nin ardından markasınını ikinci önemli kozu olan Bollinger B2, tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak nitelikler barındırıyor.

Advertisement

Adını ilk kez geçtiğimiz yılın temmuz ayında duyduğumuz Bollinger, elektrik dönüşümünündeki rolünü ağır sınıflar üzerinden şekillendiriyor. Sınıfının ilk örneği olarak B1 isimli SUV modeliyle, 321 kilometrelik menzil ve üstün arazi özelliklerini bir araya getiren Amerika merkezli şirketin bir süredir yeni hamlesi merak ediliyordu. Son dönemin en popüler sınıflarından birisi olan pickup üzerinden bir çalışma yürüttüğüne dair bilgilerle zaman zaman gündeme gelen marka, bekleyişi bugün itibarıyla sonlandırdı. Seri niteliğini taşıyacak aileye B2 adını verdiği pickup modelini dahil eden Bollinger, Jeep ve Land Rover‘ın klasik karakterini seven Amerikalı kullanıcıların ilgisini kolayca çekme potansiyeline sahip. Altyapı ve ünite olarak B1 ile benzer bileşenleri paylaşan modeli farklı noktada konumlandırlacak olansa zekice düşünülmüş kullanışlılık oyunları olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar

Bollinger B2’nin ilk olarak vadettiği performans ve menzil değerlerini sizlerle paylaşalım. Çift elektrik motorlu üniteyle asfalta inen model 360 beygirlik güç ve 649 Nm tork gibi bu tarz bir aracın ihtiyaç duyduğu değerleri fazlasıyla karşılama iddiasında. Şimdilik açıklanmasa da, B1’den bildiğimiz 205 km/s’lik maksimum hız ve 4,5 saniyelik 0-100 değerlerinin B2’de de büyük olasılıkla devamlılık sağlayacağını düşünüyoruz. Yer verilen 120 kWh’lık batarya paketi 75 dakikada dolu hale gelmesi beklenen modelin tek seferde yaklaşık 320 kilometre menzil kat etmesi de bizi şaşırtmayacak noktalardan birisi. Dört tekerlekten çekişli altyapı ve hidro pnömatik süspansiyon gibi parçalarla desteklenen B2’nin yük taşıma kapasitesi yaklaşık 2.270 kilogram olarak paylaşılmış durumda. Önümüzdeki yıl SUV modeli B1’i üretim bandına çıkarmayı planlayan Bollinger, B2 pickup’ı ise 2020 yılında kullanıcılarla buluşturmak istiyor. Aracın fiyat ve donanım seçeneklerini ise önümüzdeki yıl içerisinde alacağız.