reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo’dan profesyonellere özel VR destekli dizüstü bilgisayar

VR gözlüklerini kullanabilmek için çok yüksek donanıma sahip bilgisayarlar gerekiyor. Dizüstü bilgisayarlar genelde taşınabilirliği performansa tercih ettiği için dizüstü bilgisayarlarda VR gözlüğü kullanmak genelde pek mümkün olmuyor. Lenovo’nun yeni tanıttığı performans canavarı makine ise teknik özellikleriyle göz dolduruyor ve VR desteği de sunuyor. 

17 inç ekrana sahip ThinkPad P71, Xeon E3 işlemci ve Quadro P5000′ e kadar tercih edilebilen ekran kartı sunuyor. 64 GB RAM ve 4 adet depolama birimine kadar destek veren bilgisayarda Thunderbolt 3 bağlantısıyla harici ekranların bağlantısının yapılması da mümkün oluyor. HTC, Nvidia ve Oculus’tan VR Ready sertifikalı bilgisayarın fiyatı 1.849 dolardan başlıyor.

Lenovo’nun tanıttığı tek bilgisayar bu değil. Diğer bilgisayarlar performanstan ziyade taşınabilirliğe daha çok önem veriyor. 1.95 kilogram ağırlığındaki 15 inçlik ThinkPad P51s, sadece 2 santimetre kalınlığındaki gövdesiyle dikkat çekiyor. Intel’in 7. nesil i7 işlemcisinden güç alan bilgisayarda 32 GB’a kadar RAM’e destek veriliyor. Ayrıca istendiği takdirde 4K ekran ve Quadro M520M ekran kartı seçeneği tercih edilebiliyor. ThinkPad P51 ise P71’in özelliklerinin bir benzerini 15 inçlik gövdede bir araya getiriyor. Quadro M2200M ekran kartına sahip bilgisayarda Xeon işlemci ve 64 GB’a kadar RAM sunuluyor. P51s’nin 1.049 dolar ve P51’in ise 1.399 dolara satılacaği belirtiliyor. Son olarak P51s’nin mart ayında ve P71 ile P51’in nisan ayında satışa sunulacağını belirtelim.