reklamı kapat

POPÜLER

NVDIA Max-Q ile üç kat daha hızlı ve daha ince dizüstü bilgisayarlar mümkün

Kim daha ince, daha sessiz ve daha hızlı bir oyun dizüstü bilgisayarı istemez ki! NVIDIA, tüm bu istekleri bir arada karşılayan yeni bir tasarım dehası olan Max-Q‘yi tanıttı.

Max-Q NVIDIA için yaratılmış bir terim değil; bir roketin atmosferik uçuştaki aerodinamik stresinin en üst düzeye çıkarılma noktasına Max-Q adı veriliyor. Roketlerin yapısı Max-Q etrafında hassas bir şekilde tasarlanıyor. NVIDIA da oyun dizüstü bilgisayarlarını tasarlamak için benzer bir yolu takip ederek; dizüstü bilgisayar üreticilerine önceki nesil ürünlere göre 3 kat daha fazla performans ile 3 kat daha ince dizüstü bilgisayarlar sunmaları için olanak sağlıyor.
Üstelik bu yeni teknoloji –çok yakında– 27 Haziran’dan itibaren tüm dünyadaki büyük dizüstü bilgisayar üreticilerinin kullanımına sunuluyor.


18 mm kalınlığa (MacBook Air kadar ince) sahip, şu anda mevcut olana oranla yüzde 70 daha fazla oyun performansı sunan yüksek performanslı bir oyun platformu. Bu performansın merkezinde dünyanın en verimli oyun GPU mimarilerinden NVIDIA Pascal yer alıyor. Max-Q ile tasarımda her şey; dizüstü bilgisayar, GPU, sürücüler ve termik ve elektrikli bileşenler de dahil olmak üzere tam verim sağlamak için hassas bir şekilde tasarlanıyor.

NVIDIA Pascal GPU mimarisine dayanan GeForce GTX 1080, önde gelen FInFET 16nm teknolojisiyle üretiliyor ve en yeni GDDR5X belleğe sahip.

Max-Q, GPU’yu maksimum verimlilik için yeni bir şekilde çalıştırırken; bir yandan performansı artırıyor ve diğer yandan optimize az voltaj ile maksimum güç optimizasyonu sağlıyor. Max-Q dizüstü bilgisayarlarıyla oyuncular, yüksek çözünürlükte oyun oynama ve yüksek çözünürlüklü eğlence deneyimi yaşayabiliyor. Max-Q tasarımına sahip dizüstü bilgisayarlar; en son oyun teknolojilerini, Game Ready sürücülerini, NVIDIA G-SYNC ekran teknolojisini, VR, 4K ve daha fazlasını içeren tüm GeForce oyun platformunu destekliyor.

NVIDIA, oyun oynarken dizüstü bilgisayarların daha sessiz çalışmasını sağlayan NVIDIA WhisperMode teknolojisini de tanıttı. WhisperMode akıllıca oyunun kare hızına ve aynı anda optimum güç verimliliği için grafik ayarlarını yapılandırmaya yardımcı oluyor.

HANGİ MARKALAR VAR?
MaxQ tarafından tasarlanan ve GeForce GTX 1080, 1070 ve 1060 ile donatılmış dizüstü bilgisayarlar, Acer, Aftershock, Alienware, ASUS, Clevo, Dream Machine, ECT, Gigabyte, Hasee, HP, LDLC, Lenovo, Machenike, Maingear, Mechrevo, MSI, Multicom, Origin PC, PC Specialist, Sager, Scan, Terrans Force, Tronic’5 ​​ve XoticPC gibi önde gelen dizüstü bilgisayar OEM’leri ve sistem üreticilerinden 27 Haziran itibariyle satışa sunulacak.