reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Asus’tan dünyanın en ince GeForce GTX 1080’li oyun bilgisayarı

Asus’un oyuncular için özel bilgisayarlar üreten kanadı Republic of Gamers’ın yeni dizüstü bilgisayarı, yedinci nesil Intel Core i7 işlemci ve Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartına sahip dünyanın en ince oyuncu bilgisayarı olarak karşımıza çıkıyor. Kapatıldığında yalnızca 16,9 milimetre kalınlığında olan bilgisayar, performans ile taşınabilirliği bir arada arayanların tercihi olacak gibi görünüyor. 

Advertisement

Oyuncu bilgisayarları genelde kalın bir kasa yapısına sahip oluyor. Bu da taşınabilirliği ve estetiği olumsuz yönde etkiliyor. Zephyrus adı verilen bu model ise incelik açısından tüm rakiplerinin önüne geçiyor. 15,6 inçlik 120 Hz geniş açılı ekrana sahip olan bilgisayar, Nvidia G-Sync özelliği ile yenileme hızı ve ekran kartı çıkışını birbirine eşitleyerek gecikmelerin önüne geçiyor. Kalbinde Intel Core i7 Kaby Lake işlemcinin bulunduğu bilgisayar GeForce GTX 1080 ile üst seviyede performans vadediyor. Windows 10 Creators güncellemesiyle gelen bilgisayar, Windows’un oyun modu sayesinde performans artışı yaşatıyor. Böyle bir performans canavarını soğutmak için özel bir sistem gerekiyor. “Active Aerodynamic System” adı verilen soğutma sisteminde kavisli fanlar sayesinde sıcaklık azaltılıyor.

Normalde trackpad’in bulunduğu noktada konumlandırılan klavye, böylece masasüstü bilgisayarlardakine daha yakın bir deneyim sunuyor. Üst tarafın boş bırakıldığı tasarımda trackpad ise klavyenin sağ tarafında kendisine yer buluyor. Haziran ayının sonunda piyasaya sürülecek Zephyrus’un fiyatı henüz bilinmiyor.