reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

En hızlı dizüstü bilgisayar GPU’su GeForce GTX 580M yeni nesil Alienware’lerde

NVIDIA, dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı grafik işlem birimini (GPU) duyurdu. NVIDIA GeForce GTX 580M adını taşıyan yeni GPU, Dell’in oyun tutkunlarına özel serisi Alienware’in M18x modelinde yer alıyor ve taşınabilir cihazlardaki oyun standartlarını bir adım daha öteye taşıyor. Aynı GPU, önümüzdeki dönemde NVIDIA Optimus teknolojisiyle birlikte Alienware M17x’te de yer alacak.
Dell Alienware M17x
GeForce GTX 580M’lu ilk dizüstü bilgisayar olma unvanına sahip olan Alienware M18X, NVIDIA SLI teknolojisi sayesinde tek bir sistem içinde iki adet GeForce GTX 580M GPU kullanımına izin veriyor. Bu sayede oyun performansı iki kat artmış oluyor. NVIDIA Optimus teknolojili GeForce GTX 580M’e sahip olacak M17x ise Facebook’un gezintisindeki 5 saatlik pil süresi, Call of Duty: Black Ops’ta saniyede 100 kare hız değeri sunuyor. GeForce GTX 580M GPU’lar diğer dizüstü bilgisayara kıyasla altı kata kadar daha fazla mozaikleme performansı sunduğu için piyasadaki en hızlı Microsoft DirectX 11 dizüstü bilgisayar GPU’su olma özelliğini de taşıyor. Yeni GPU, önceki nesle oranla watt başına yüzde 20 daha az enerji harcamasından ötürü daha da verimli.

Alienware ürün pazarlama müdürü Eddy Goyanes, “Oyuncular en yüksek ayarlarda oyun oynamak istiyorlar” diyor. “Alienware bu beklentilere karşılık vermek üzere tasarlanmış olan teknolojiyi harekete geçiriyor. Alienware M17x üzerinde GeForce GTX 580M’in piyasaya çıkması ve M18x üzerinde çift kart seçeneği ile bu sinerji devam ediyor – Alienware en son oyun deneyimini sunuyor.”