reklamı kapat

POPÜLER

Packard Bell NX ailesiyle incelik yarışına dahil oldu

Dizüstü bilgisayarlarda yeni trendin ultra incelik ve hafiflik olacağı artık kesin gibi. Her marka, yeni seri ve modellerle bu segmentteki ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Packard Bell’in EasyNote NX ailesi yarışın iddialı katılımcılarından. 13 inçlik NX, 14 inç okunabilirlik sunuyor ve yalnızca 2,2 kilogram ağırlığında. Fırçalanmış alüminyum kasası ise NX’i yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir aksesuara dönüştürüyor ve görsel olarak onu birçok rakibinin önüne geçiriyor.

Üzerinde ikisi 2.0, bir tanesi on kat daha hızlı veri transferine izin veren 3.0 sürümü olan toplam üç adet USB bağlantı noktası bulunduran NX, 750 GB’a kadar sabit disk seçeneği sunuyor. Bilgisayarın güç ihtiyacını ise Intel Core serisinin ikinci nesil işlemcileri karşılıyor. Görsel performans anlamında tüm beklentileri karşılamak için Nvidia GeForce GT540 ekran kartı ve 1 GB video belleği bulanan bilgisayar, bu kart ve bellek sayesinde pil ömrünü de optimize ediyor. 8 saate varan pil ömrü, kullanıcıları kablo karmaşasından kurtarıyor.

Yeni nesil bilgisayarlarda sosyal medya entegrasyonu da önemli bir işleve sahip. NX de üzerinde bulundurduğu Social Networks adını taşıyan tuş ile Facebook, YouTube ve Flickr hesaplarına ait güncellemeler tek bir ekran üzerinden takip edilebiliyor. Ailenin 8 saat pil ömrü sunan i5’li, 500 GB hafızaya ve 6 GB belleğe sahip HX69 modeli 2.400 TL’ye satılıyor.

YORUMLAR