reklamı kapat

POPÜLER

Samsung NX

Samsung’un 3G ve Wi-Fi destekli yeni aynasızı: Galaxy NX

Samsung, 3G ve Wi-Fi bağlantısını bir arada sunan yeni fotoğraf makinesi Galaxy NX’i Radisson Blu Bosphorus’da düzenlenen etkinlikte Türk teknoloji basınına tanıttı. Android işletim sistemini kullanıyor olması ve  internet bağlantısı desteği sayesinde, Galaxy NX, Instagram, Facebook ve Twitter gibi uygulamalarda uyumlu şekilde çalışıyor.

Samsung NX

Kullanıcılar, 3G sayesinde çektikleri fotoğraf ve videoları dilediği yerden sevdikleriyle paylaşabiliyor. 31 farklı Akıllı Mod’a sahip olan Galaxy NX, konum tabanlı Fotoğraf Tavsiyesi ile daha önceden çekilmiş fotoğraflara ulaşmaya, Fotoğraf Albümü ile ise fotoğrafların yeniden çerçevelendirilip boyutlandırılmasına ve çekilen fotoğrafların dizi halinde görüntülenmesine imkan tanıyor.

Samsung NX

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak gelen makinenin teknik detayları arasında 20,3 megapiksel çözünürlüklü APS-C CMOS sensör (23,5 x 15,7 mm boyutunda), DRIMe IV işlemci, 2 GB RAM, 16 GB eMMC dahili depolama alanı ve 64 GB’a kadar microSD kart desteği mevcut. Düşük ışık koşulları için 25.600’e kadar ISO hassasiyet değerine çıkabilen makineyle saniyede 30 kare hızında Full HD video kaydı yapabilmek mümkün. NX serisi lenslerle kullanılabilen makinenin arka kısmında 4,8 inç HD TFT LCD ekran ve elektronik vizör bulunuyor. Makine, Bluetooth 4.0, Wi-Fi a/b/g/n HT40 2.4G/5GHz, GPS + GLONASS, microUSB bağlantılarını destekliyor. 137 x 101 x 26 mm boyutlarında olan makinenin ağırlığı 495 gram. Önümüzdeki ay Türkiye’de piyasada olacak değiştirilebir lensli Galaxy NX’in Türkiye’deki fiyatının 4000-4500 TL arasında olması bekleniyor.

Samsung NX