reklamı kapat

POPÜLER

Lapka

Mobil cihazlara özel alkolmetre [Video]

iOS cihazlarla kullanılabilen ekolojik denetleme istasyonuyla geçtiğimiz yılın sonlarında adını duyuran Lapka firması tarafından geliştirilip Rus tasarımcı Vadik Marmeladov tarafından tasarlanan BAM (Breath Alcohol Monitor), alınan alkol miktarını kolay bir şekilde öğrenmeye imkan tanıyan basit bir aksesuar.
Lapka
BAM, şu an için sadece Android’li cihazlara destek veriyor. İlerleyen dönemde BAM için geliştirilen uygulamanın App Store’da da yer alması bekleniyor. Verileri kablosuz olarak uygulamaya aktaran cihaz, herhangi bir senkronizasyona ihtiyaç duymuyor. Kandaki alkol miktarını öğrenmek ve mobil cihazlarla bağlantı işlemi için derin bir nefes alıp ardından cihaza 4 saniye boyunca üflemek yeterli oluyor.
Lapka
Kandaki alkol miktarının doğru ölçülebilmesi için içki içildikten sonra 20 dakika kadar beklemek gerekiyor. Siyah seramikten üretilen gövdesiyle darbelere karşı direnç gösteren BAM, tam şarj edildiğinde 2-3 ay arasında bir kullanım ömrü sunuyor. Lapka’nın sitesi üzerinden Amerika ve Kanada’daki kullanıcılar tarafından satın alınabilen BAM’ın satış fiyatı ise 199 dolar.

Lapka
Lapka
Lapka

VİDEO

İlgili haberler