reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonunuz alkolmetre oluyor [Video]

Sermaye bulmak isteyenlerin geliştirdikleri projelerini tanıttığı Kickstarter platformunun en büyük rakibi Indiegogo, yeni bir ürünü daha kullanıcılarla buluşturuyor. Alkollü araç kullanıp, alkol muayenesinde ehliyetine el koyulan kişilerin sayısı her geçen gün artmakta. Alkol muayenesinden önce yanınızda oldukça küçük bir boyuta sahip alkol ölçüm cihazı olsa ve bu aksesuarı akıllı telefonunuza takıp alkol testi sonucunu akıllı telefonunuz üzerinden öğrenebilseniz ne güzel olurdu değil mi?
Breathometer
Breathometer olarak adlandırılan bir aksesuar, akıllı telefonunuzu bir alkol ölçüm cihazına dönüştürüyor. iOS ve Android uyumlu olan aksesuarı kullanabilmeniz için ilk başta ilgili uygulamayı mobil cihazınıza indirmeniz ve ardından Breathometer’ı mobil cihazınızın 3,5 mm kulaklık girişine takmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından Breathometer’a üflemeniz (veya alkol alan kişiye üfletmeniz) gerekiyor. Tüm bu işlemlerinden ardından uygulama ne kadarlık bir alkol tüketimi yaptığınız konusunda sizi bilgilendiriyor.

“Güvende olmak için akıllıca içiniz” sloganıyla yola koyulan Breathometer’ın üretime geçebilmesi için 25 bin dolar fon barajını aşması gerek. Şu ana kadar toplanan meblağ ise 5 bin dolar. Alkol ölçüm cihazı, 25 bin dolarlık barajı geçebilirse önümüzdeki yılın ocak ayında 20 dolardan satışa sunulacak. Eğer 500 dolarlık bir meblağı gözden çıkaracak olursanız bu cihaza temmuz ayında da sahip olabilirsiniz. 500 dolar ödeyenler, firmanın bundan sonra üreteceği tüm ürünlere de ücretsiz sahip olabilecek. Buna ek olarak bir adet tişört, LMFAO’nun da katılacağı özel lansman partisinde iki kişilik davetiye de bu kişilere hediye edilecek.
Breathometer

VİDEO