reklamı kapat

POPÜLER

Cebe sığan alkolmetre [Video]

Hafta sonu gece kulübüne gidip içki içmeyi düşünüyor ve güvenli bir şekilde eve dönmeyi planlıyorsanız iyi bir strateji belirlemelisiniz. Gittiğiniz gece kulübünde içtiğiniz alkol miktarını alkol muayenesinden önce kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız fon toplama platformu Indiegogo üzerinden sunulan Floome isimli aksesuar bu konuda sizlere yardımcı olacağa benziyor.
Floome
iOS, Android ve Windows Phone uyumlu olan aksesuarı kullanabilmeniz için ilk başta ilgili uygulamayı mobil cihazınıza indirmeniz, aksesuarı mobil cihazınızın 3,5 mm kulaklık girişine takmanız ve ardından Floome’a üflemeniz gerekiyor. Tüm bu işlemlerin ardından uygulama ne kadarlık bir alkol tüketimi yaptığınız konusunda sizi bilgilendiriyor. Uygulama aynı zamanda alkol limitini aştığınız taktirde sizlere taksi çağırma önerisinde bulunabiliyor ve alkometre grafiklerini kaydederek arkadaşlarınızla paylaşmanıza imkan tanıyor.
Floome
İtalyan 2045Tech şirketinin iddiasına göre Floome, mevcut alkolmetrelerin aksine en doğru alkol ölçümünü (yakıt hücresi sensörleriyle) yapıyor. Floome, patentli vortex düdüğü sayesinde nefes akış hızını ölçerek, yeterli numune toplanıp toplanmadığını anlayabiliyor. Floome adı verilen iOS, Android ve Windows Phone uyumu alkolmetrenin üretime geçebilmesi için 135 bin dolarlık barajı geçmesi gerek. Şu ana kadar toplanan bağış miktarının yaklaşık 10.500 dolara ulaştığını belirtelim. Alkol ölçüm cihazı, beş gün sonra bitecek olan 135 bin dolarlık sınırı aşabilirse bu yılım ekim ayında 65 dolardan piyasaya sunulacak.
Floome
Floome

VİDEO