reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit
Huawei P30 Pro iFixit

Tüm detaylara yakından bakış; Huawei P30 Pro parçalarına ayrıldı [Galeri]

Özellikle kamerasıyla büyük ses getiren yeni amiral gemisi Huawei P30 Pro, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Modelin tamir edilebilirlik puanı da açıklandı.

P30 ile beraber lanse edilen Huawei P30 Pro, iFixit tarafından 13 adımda parçalarına ayrıldı ve bunun sonucunda 10 üzerinden 4 puan aldı. Bu puanla tamirinin zor olduğu cihazlar arasında yerleşen P30 Pro, tamir konusunda sadece tek bir olumlu yorum aldı. O da modelde standart vida kullanılması oldu. Ekrandan çalışan ahize haricinde birçok parçasının modüler olarak değiştirilebildiği söylenen Huawei P30 Pro, pilinin değiştirilmesine izin veriyor ancak bunun için önce ciddi miktardaki yapıştırıcının aşılması gerekiyor. Ön ve arkadaki camları da aşırı miktarda yapıştırıcı ile tutturulan telefon, bu açıdan içini açma sürecinde kırılma riskini artırıyor. Ekranını değiştirmek için bütün parçalarının ayrılması gereken model, yine aşırı miktardaki yapıştırıcı ile süreci oldukça zorluyor. iFixit bu aşırı miktardaki yapıştırıcı kullanımını her zaman olumsuz olarak nitelendiriyor. Ancak firmalar bu sayede hem sağlamlığı artırıyor hem de su geçirmezlik sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro teknik olarak şu detaylarla geliyor

Model  gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. En üstte 8 GB RAM + 512 GB depolama ile alınabilen telefon, 4.200 mAh pile sahip. Bu pil ters kablosuz şarj desteğiyle başka cihazları doldurmak için de kullanılabiliyor. Ancak bu modelin en çok kamerası öne çıkıyor. Telefonun arkasında üçlü kurulum yer alıyor. Buradaki üçüncü kamera Periskop sistemi kullanıyor. Bu sistem sensörü ve lensleri gövdeye yatay olarak yerleştiriyor. Bu sayede kişilere 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom değerleri sunuluyor. Bu kameralara ek olarak telefonda bir ToF sensörü de yer alıyor. Bu da modelin ortamın derinliği algılayabilmesine olanak veriyor. Bu sayede daha iyi portre fotoğraflar çekilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold