reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro Amerikan üretimi parça kullanıyor mu?

2012’nin en iddialı amiral gemilerinden Huawei P40 Pro içerisinde Amerika merkezli şirketlerden gelen parçalar bulunuyor mu? İşte bu sorunun cevabı;

Huawei biliyorsunuz halen Amerika ambargosu altında bulunuyor. Bu durum nedeniyle firma Huawei Mate 30 Pro modelini ABD’den bağımsız bir cihaz haline getirmiş denildi. Huawei’nin Mate 30 Pro öncesinde ABD üretimi donanımları kullandığı (Özellikle ağ bağlantısı konusunda), yeni modelinde ise ABD’den “donanım anlamında” tamamen bağımsız hale geldiği aktarılmıştı. Ancak bu durum Huawei P40 Pro özelinde böyle değil gibi görünüyor. Çünkü yapılan incelemelere göre P40 Pro’da ABD merkezli Qualcomm, Skyworks ve Qorvo imzalı parçalar / donanımlar yer alıyor. Bu parçaların öyle basit olmadığı da aktarılıyor. Bu açıdan ambargoya rağmen böyle bir gelişmenin ortaya çıkması birçok kişiyi oldukça şaşırtmışa benziyor. Firmanın P30 Pro modelinin ise geçtiğimiz yıl toplam 1.631 parçadan üretildiği, bu parçaların da sadece 15 tanesinin Amerika merkezli şirketlerden geldiği aktarılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 Pro modeli çok dikkat çekti

Çünkü telefon her açıdan çok iddialı görünüyor. En son DxOMark’ın liderliğini eline almasıyla ses getiren amiral gemisi, biliyorsunuz Türkiye’de de satılacak modeller arasında yer alıyor. Android lisansı bulunmayan telefonun bu açıdan işi biraz zor görünüyor. Henüz Türkiye satış tarihi ya da fiyatı belli olmayan telefon, dolar kuru göz öne alındığı zaman 9 bin TL’yi geçecek izlenimi oluşturuyor. Bu da büyük bir kitle için ulaşılmaz bir fiyat olarak görünüyor.

İlgili Video