reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro en zorlu sağlamlık testine sokuldu [Video]

Dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefon modeli Huawei P30 Pro, JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

Akıllı telefonları ve tabletleri zorlu bir sağlamlık testine sokan JerryRigEverything kanalının son konuğu Huawei P30 Pro oldu. Özellikle kamerasıyla çok büyük ses getiren telefon için yapılan sağlamlık testi, ilk olarak ekran sağlamlığına odaklanıyor. Baktığımız zaman modelin ekranını koruyan cam, rakip düzeydeki amiral gemileriyle benzer bir çizilme performansı veriyor. Modelin ekranı anahtar gibi objeler ile kolay kolay çizilmiyor. Ön kamerasını da bu cam ile koruyan telefon, bir amiral gemisinden beklendiği üzere metal bir gövde üzerine kuruluyor. Ekrana entegre edilen parmak izi sensörü ekran çizilse dahi sorunsuz olarak çalışmaya devam eden Huawei P30 Pro, en çok merak edilen bükülme testinden rahatlıkla geçebiliyor. Model ciddi şekilde zorlansa dahi ufak bir esneme haricinde kırılma yaşamıyor. Gövdesi oldukça sağlam olan telefonun, yine de düşmelere karşı güzel bir kılıfla korunması gerekiyor. Cam ön ve arka bölüm ciddi darbelerde kırılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro, 2019’un en çok dikkat çeken modeli oldu

Burada kameranın etkisi çok büyük. Mate 20 Pro’yu hatırı sayılır oranda geride bırakan telefon, biliyorsunuz özellikle periskop kamerasıyla öne çıkıyor. Bu kare formundaki kamera ile telefon 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabiliyor. Buna ek olarak ToF sensörüne de sahip olan model, böylelikle birçok rakibinden daha iyi portre fotoğraflar çekebiliyor. ToF sensörü derinliği algılamaya odaklandığı için obje ile arka plan arasında etkili ayrıştırma gerçekleştirilebiliyor.