reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9.2

Nokia 9.2 sektörde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor

HMD Global, Nokia 9.2 modelini tanıtmak için tüm çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin amiral gemisi telefonu olacağı söylenen Nokia 9.2 ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Güvenilir kaynaklardan Nokia Anew, HMD Global’ın Nokia 9.2 PureView’u ekrana entegre selfie kamerayla test ettiğini belirtiyor. Nokia Anew, teknolojinin hala ilk aşamalarda olduğunun da altını çiziyor. Nokia eğer dedikodularda olduğu gibi bu teknolojiyi ön kamerasında sunabilirse sektörde de bir ilke imza atmış olacak. Ön kamerayı ekrana entegre teknolojisini Oppo, Xiaomi ve OnePlus gibi şirketlerin de test ettiğini belirtmekte yarar var. 11 Şubat’ta tanıtılacak Galaxy S20 öncesinde de dikkatleri üstüne çeken Nokia 9.2’nin özellikleri de kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisinden güç alacağı iddia edilen telefonda 5G desteğinin de bulunacağı söyleniyor. Nokia 9’da olduğu gibi 5’li kamera sistemiyle karşımıza çıkması beklenen telefonun kamera performansının selefinden daha iyi olması bekleniyor. Nokia 9.2’nin önümüzdeki ay Barselona’da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkacağı konuşuluyor. HMD Global, Nokia 9.2’yi önümüzdeki ay tanıtma ihtimali kuvvetli olsa da ön kamerayı ekrana entegre edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9.2 modelinin ardından bütçe dostu Nokia 1.3 yolda

HDM Global, Nokia 9.2 haricinde bütçe dostu telefonunu da kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Şu anda TA-1207 model numarasıyla anılan Nokia 1.3, selefinin geliştirilmiş bir modeli olarak satışa sunulacağı ifade ediliyor. Qualcomm’un Snapdragon 215 işlemcisinden güç alacağı iddia edilen telefonda 2.920 mAh kapasiteli pil yer alacağı dile getiriliyor. Telefondaki ekran boyutunun ise 5,7 inç veya 5,8 inç olacağı dile getiriliyor. Güncel Android sürümüyle gelmesini beklediğimiz telefonda diğer özellikler ise henüz açığa çıkmış değil.

İlginizi çekebilir

AirPods’un tanıtım videosu