reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon

Xiaomi ilk katlanabilir telefonunu duyurdu; işte tasarımı ve çıkış tarihi

Çin’in yükselen akıllı telefon firması Xiaomi, ilk katlanabilir telefon modeli için beklenen duyuruyu Qualcomm etkinliğinde yaptı.

Advertisement

Xiaomi, biliyorsunuz aşağıdaki videoyu yayımladığından bu yana ilk katlanabilir telefonu hakkında hiçbir paylaşımda bulunmamıştı. Üzerinde kesin olarak çalışıldığı bilinen ilk katlanabilir model, sonunda resmen duyuruldu. Qualcomm’un etkinliğinde Mi 10 modelinden sonra duyurulan ve hatta tasarımı gösterilen telefon, ciddi ciddi geliyor. Direkt olarak 2020 Ocak ayında tanıtılacak denilen Xiaomi’nin ilk katlanabilir telefon modeli, dünyada bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Bunun da arkasında iki noktadan katlanabilir yapı yer alıyor. Aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz gibi bir deneyim getirecek telefon hakkında henüz başka bir teknik detay verilmiyor. Ancak bu ilk modelin gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ön kamerasının ise motorlu sistem ile gövdeye entegre edileceği tahmin edilen akıllı telefon, Çin merkezli BOE imzalı bir esnek OLED ekran kullanacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir telefon merak uyandırıyor

Peki bu ilk model ucuza satılır mı? Böyle bir beklentiye kesinlikle girmemek gerekiyor. Bunun en büyük göstergesi ise kesinlikle Mi Mix Alpha oluyor. Detaylarına burada yer verdiğimiz fütüristik akıllı telefon, biliyorsunuz tam 2.813 dolara satılıyor. Bu açıdan firmanın ilk katlanabilir telefonu da çok pahalı olacak izlenimi oluşturuyor. Fiyat konusunda Mi Mix Alpha’nın dahi geçilme ihtimali bulunuyor.

İlgili Video