reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone

Apple’dan iPhone’ları “yeni neslin biyometrik” rekabetine sokacak teknoloji

Dün Samsung‘un kendi ekrana entegre parma okuyucu teknolojisini tamamladığını ve Galaxy S10 ile karşımıza çıkartacağını duyduk. Peki Apple, iPhone ailesi için bu konuda ne yapıyor? İşte ilk bilgiler;

Kore merkezli kaynaklara göre teknoloji devi Apple kendi ekrana entegre parma okuyucu teknolojisini geliştiriyor. Ultrasonik temelli görev yaptığı belirtilen teknoloji, bu sayede çok daha hızlı ve doğru çalışıyor deniyor. Yani mevcut optik temelli teknolojilerden daha iyi olan bu sensör, iPhone ailesinde kendisine yer bulacak gibi duruyor. iPhone X ile çentikte yer alan TrueDepth kamera sistemini karşımıza çıkartan şirket, bunu ortadan kaldırmayacak diyenler de bulunuyor. Yani gelecek iPhone’larda hem ultrasonik Touch ID hem de Face ID yan yana yer alacak gibi duruyor. Bu hem güvenliği artırmak, hem de kullanım kolaylığı açısından büyük önem arz ediyor. Çünkü biliyorsunuz her iki sistemin de bazı avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Bu arada şirketin ekrana entegre ekran modülünden önümüzdeki yıl 100 milyon ünite, bir sonraki yıl ise 210 milyon ünite alacağı söyleniyor. Ancak bu teknolojiye sahip iPhone modellerinin ancak 2020’de geleceği söylenenler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan yeni yılda dört yeni iPhone bekleniyor

Tekrardan hatırlatmak adına Apple‘ın 2018’de dört yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunların 5,8 inç ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Hepsine ek olarak bir de iPhone SE 2 bekleniyor. Biliyorsunuz bu model son dönemde çok sık gündeme geliyor.

İlgili Video

iPhone SE 2 için ilk video