reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone

Huawei P20 Pro’nun izinden gidecek üç arka kameralı iPhone için dikkat çeken yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple, 2019 yılında Huawei P20 Pro‘ya rakip üç arka kameralı bir model satışa sunacak. İşte bu merak edilen model için yeni bilgiler var.

Daha önce açıklama yapan sağlam bir kaynağa göre Apple, üç arka kameralı iPhone modelini 2019‘da satışa sunuyor. Bu kamera sisteminde 12 megapiksel çözünürlük sunacağı belirtilen şirketin, burada 6P lens tasarımını kullanacağı söyleniyor. Bu tasarım altı adet plastik lensin bir araya gelmesi anlamına gelirken, kurulum sayesinde mevcut 2 kat optik yakınlaştırmanın 3 kat seviyesine (Daha önce 5 deniyordu) çıkacağı belirtiliyor. Halen bunun optik mi yoksa dijital mi olduğu bilinmezken, yeni bilgiler modelin oldukça gelişmiş bir özelliğe sahip olacağını gösteriyor. Örneğin üç arka kamera ile telefonunu ortamı 3D yani üç boyutlu olarak görebileceği belirtiliyor. Burada stereoskopik görüşten bahseden yeni kaynak, bu sayede telefonun objeleri mesafeleriyle birlikte algılayabileceğini söylüyor. Bu artırılmış gerçeklik için gerçekten önemli görünürken, elbette bunlar şu an söylenti seviyesinde yer alıyor. Üç boyutlu algılama yapabilen kamera ile daha önce de gündeme gelen Apple, büyük önem verdiği AR tarafına ciddi bir adım atacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan 2018’de dört yeni iPhone geliyor

Hatırlatmak adına Apple‘ın 2018’de dört yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunların 5,8 inç ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Ayrıca oldukça merak edilen bir iPhone SE 2 modeli de gündemde yer alıyor.

İlgili Video

Karşınızda şirketin en yeni modelleri