reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad

Apple’dan iPad tarafında yeni ücretsiz tamir programı

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce Türkiye’yi de kapsayan yeni bir iPad odaklı tamir programı başlattığını duyurdu. İşte detaylar;

Apple, biliyorsunuz sorunlu olduğu / sorun yaşandığı tespit edilen cihazları ücretsiz değişim ve tamir programlarına sık sık dahil ediyor. Bu konuda pazarın en iyilerinden olan firma, çoğu kullanıcısını madur etmiyor. İşte bu bağlamda yeni bir program daha başlatıldı. Yeni program üçüncü jenerasyon iPad Air modellerini ve sahiplerini ilgilendiriyor. Söylendiği kadarıyla 2019 Mart ile 2019 Ekim tarihleri arasında üretilen Air modellerinde bir ekran sorunu bulunuyor. Bazı durumlarda ekranın takılma ya da flaş benzeri açılıp kapanma sonrasında kalıcı olarak kullanılmaz hale geldiği aktarılıyor. İşte bu sorun için hazırlanan tamir programı, firmanın resmi servislerine gidilerek ücretsiz olarak başlatılabiliyor. Firmanın bu konuda hazırladığı resmi destek sayfası ise burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple şu an yeni iPad Pro modelleri üstünde çalışıyor

31 Mart etkinliğinde geleceği düşünülen 2020 iPad Pro modelleri, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda OnLeaks tarafından elde edilen CAD dosyalarıyla karşımıza çıkmıştı. 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan yeni tablet modelleri, mevcut Pro’lardan çok daha farklı görünmüyor. Burada en büyük fark arkadaki üçlü kamera sistemi oluyor. iPhone 11 Pro‘lardan geldiği düşünülen bu sistem, modellerin görüntüleme ve AR yani artırılmış gerçeklik performansının çok yüksek olacağını gözler önüne seriyor. Güçlerini Apple A13X işlemciden alacak denilen tabletlerden, 11 inç’in arkası metal, 12,9 inç modelin ise cam olacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun yeni akıllı saati ile tanışın