reklamı kapat

POPÜLER

Avengers 4

Avengers 4 yönetmenlerinden Marvel filmlerinin geleceği hakkında kritik açıklama

Disney’in Fox’u satın almasının ardından hayranlardaki beklentiler de arttı. Avengers 4 yönetmenleri, bu konuda öne çıkıyor ve Marvel Sinematik Evreni için hayli kritik bir açıklama yapıyor.

Advertisement

Artık geri sayımı başlattığımız Avengers 4 fragmanı öncesi filmin yönetmeni Russo kardeşlerden, Marvel Sinematik Evreni hakkında kritik bir açıklama geldi. Business Insider’ın IGNITION konferansında konuşma yapan Russo kardeşler, herkesin merak ettiği soru hakkında çok net ve iddialı bir açıklamada bulundu. Bildiğiniz gibi Fox satın alımı sonrası Deadpool, Fantastic Four ve X-Men, Disney çatısı altındaki yerini aldı. Bu da Marvel Studios için çok daha geniş çaplı bir çalışma alanı anlamına geliyor. Peki bu karakterleri artık sinematik evrende görebilecek miyiz? Russo kardeşler bu konuda çok net.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney’in aile dostu içeriklerine Deadpool dokunuşu

Joe Russo bu soruya şu şekilde cevap veriyor: “Bundan şüphem yok. Kevin Feige’nin bu karakterleri daha geniş bir Marvel şemsiyesi altında topğlayacağından eminim. Feige ile ne yapacağı konusunda konuşmadık. Ancak bu satın alımın Marvel evrenine ve hikayelerine büyük bir boyut katacağını biliyorum.

Joe Russo’nun verdiği bu cevap büyük önem taşıyor. Çünkü bildiğiniz gibi X-Men giderek daha karanlık ve daha yetişkinlerin hoşuna gidebileceği filmler üretme yoluna girmiş durumda. Özellikle New Mutants’ın hiçbir X-Men filmine benzemeyeceği söylenmişti. Bunun da ötesinde Deadpool gibi bir gerçek var elimizde. Disney ile yan yana gelince hiçbir yere oturtamadığımız, R Rated denilen, kan ve şiddet içeren filmlere sahip bir karakterden bahsediyoruz. Fantastic Four yokmuş gibi davranıyoruz, eminiz Disney daha kötüsünü yapamaz. Ancak özellikle Deadpool hayranlar için çok hassas nokta. Karakterlerin sinematik evrene dahil olabilmesi için nasıl yontulacağı merak konusu.

Heyecan uyandıran bir diğer detay ise Russo’ların daha önce yaptığı Secret Wars açıklaması. Detaylarını buradan okuyabileceğiniz açıklama bizi gelecekte Secret Wars’un beklediğine dair fazlasıyla umutlandırdı. Bu durumda Feige’nin ilk etapta bir Fantastic Four ile karşımıza çıkmasını ve Dr. Doom‘u tanıştırmasını bekliyoruz. Ancak bu durumda da Deadpool yine ikinci plana itilebilir gibi görünüyor. Ancak bu karakterlerin gerçekten de sinematik evrene büyük bir derinlik katacağından kuşkumuz yok.

İlginizi çekebilir

Captain Marvel’ın 2. fragmanı