reklamı kapat

POPÜLER

avengers endgame

Marvel hayranlarının Avengers Endgame sonrası mutant çözümü

X-Men karakterlerinin Marvel stüdyolarına geri dönmesinin ardından bu karakterlerin sinematik evrene nasıl dahil edileceği en büyük merak konusu. Hayranların ise oldukça basit bir çözüm önerisi var. Hem de merkezinde Avengers Endgame var.

Disney’in 20th Century Fox stüdyolarını satın almasıyla birlikte X-Men ve Fantastic Four karakterleri Marvel‘a geri döndü. Ancak on senelik geçmişi olan MCU’ya bu karakterlerin nasıl dahil edileceği büyük bir soru işareti. Tahminler beşinci fazın bu karakterlere odaklı projelerden oluşacağı yönünde. Bu sebeple önümüzdeki yıllarda çoklu evren döneminin başlatılacağı tahmin ediliyor. Hayranlar ise işin içine paralel evrenleri sokmadan bu problemin çözülebileceğine inanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame sonrası mutantlar nasıl gelir?

Marvel hayranı mutantların aslında çok eski çağlardan beri varolduğu fakat bunların zamanla ortadan kaybolduklarını düşünmemizi istiyor. X-Geni pek çok insanda bulunan ancak aktif olmayan bir gen halini almış olabilir. Hayranın yarattığı kurgu pek çok X-Men karakterini ufak değişikliklerle geri döndürüyor. Örneğin Charlex Xavier 80’lerde doğup X-Genini araştırırken Erik Lehnsherr ile tanışabilir. 2010ların başında Charles Xavier, X-Geni ağır basan çocukları bir araya getirebileceği bir okul kurabilir diyor. Elbette bu geni aktif hale getiren Avengers Endgame filminin finalindeki olaylar olabilir. Bu doğrultuda “mutantlar hep bu evrende vardı ancak X-Genleri aktif değildi” diyebileceğimiz bir çözüm ortaya çıkıyor. Onların 2025 sonrasında izleyici karşısına çıkacak olmasına da mantık çerçevesinde bir açıklama getirilmiş oluyor. Marvel arzu ederse Avengers ekibinin odakta olduğu sürece Charles Xavier’in araştırmasının peşine düştüğü ve okulunu kurduğu ancak bir türlü aradığı kanıtı bulamadığı dönemleri de mini dizi halinde anlatabilir. Ardından sıra X-Men filmlerine gelir diyor. Siz bu fikir hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı