reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones yönetmeninden 8. sezon eleştirisi

Game of Thrones 8. sezon için eleştiriler almaya devam ediyor. Bu eleştirilerden biri dizinin Blackwater bölümünü yöneten Neil Marshall‘dan geliyor.

Game of Thrones 8. sezon Emmy’de En İyi Dizi ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini eve götürerek televizyon macerasını noktaladı. Ancak dizi üzerindeki eleştiriler sonlanmadı. Hayranlar 8. sezondaki karakter gelişimini eleştirmiş ve sezonun aceleye getirildiğini sık sık dile getirmişti. Bu eleştirilere katılan bir diğer isim ise dizinin Blackwater ve The Watchers on the Wall bölümlerini yöneten Neil Marshall oldu. Marshall verdiği röportajda hayranlar tarafından yapılan eleştirilere katılmaktan kendini alamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Game of Thrones 8. sezon aceleye getirilmiş gibi”

Kraken Screamfest: Director’s Cut etkinliğinde konuşan Marshall şu sözleri dile getiriyor: “İşlerin aceleye getirildiği eleştirisine katılıyorum. Bazı şeylerin tam olarak kurgulanamadığını düşünüyorum. Ancak gün sonunda karakterler olması gerektiği noktalara ulaşıyor. Bunu da anlayabiliyorum. Sadece bazıları o noktaya biraz hızlı ulaştı gibi.

Hayranların en büyük eleştirilerinden biri Daenerys Targaryen’in tüm deliliğinin birkaç bölüme sıkıştırılmasıydı. Karakterin kişisel gelişimi izleyici karşısına hızlandırılmış bir versiyonla buluşturulmuştu. Bunun yanı sıra 6 bölüme sıkıştırılan final sezonunda, o sezona kadar işlenen vadedilmiş prens (Azor Ahai) hikayesine hiç yer verilmediği gibi yine dizide izleyicilere aktarılan Cersei kehaneti de yok sayılmıştı. Final bölümü ise tüm bu seriye nokta koyarken işler biraz “oldu bittiye getirilmiş” gibi bir izlenim yaratmıştı. Sadece izleyicilerden değil bazı oyunculardan da tepki alan final sonrası karakterlerin gerçek gelişimini görmek için ne yazık ki George R.R. Martin’in 6. ve 7. kitabı yazmasını beklemek durumundayız. Tabii bu iki kitap hiç gelmeyebilir de…

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye Ekim 2019 programı