reklamı kapat

POPÜLER

thor

Avengers Endgame yazarlarının aşması gereken Thor engeli

Avengers Endgame filmini kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely, Thor karakterini ele alırken büyük bir zorluk yaşadıklarını itiraf etti. Bu engeli aşmaları Thor Ragnarok’un amacını anlamalarıyla mümkün oldu.

Bildiğiniz gibi Taika Waititi’nin yönettiği Thor Ragnarok karakter için büyük bir değişim noktası oldu. Hem çok daha güçlü hem de çok daha gerçekli bir karakter seyrettik. Sonrasında gelen Avengers Infinity War ve Avengers Endgame ile birlikte işler iyice karıştı. Bu iki filmin senaryosunu yazan Christopher Markus ve Stephen McFeely ise Thor’un geçirdiği değişimin büyük bir zorluğa dönüştüğünü itiraf etti. Bu engeli nasıl aştıklarını anlattılar.

Büyük Thor değişimi

“Thor’u Ragnarok’ta yaşadığı büyük ve başarılı değişimin ardından devraldığımızı hatırlatmak istiyorum. Karakter önceki Avengers filmlerinden çok farklı bir haldeydi. Chris Hemsworth ve Taika Waititi’yi getirip konuşmamız gerekti. Bize ‘karakterle ne yapmaya çalıştığımızı anlıyorsunuz değil mi?’ diye sorduklarında aslında pek de anlamıyorduk. ‘Tam olarak ne yapmaya çalıştığınızı anlamıyoruz. Onu daha salak bir hale mi getirmeye çalışıyorsunuz?’ diye düşünüyorduk. Thor Ragnarok’ta kahramanımız krallığını, babasını, kız kardeşini ve gözünü kaybediyor. Bu kadar büyük bir kaybın ve acının ardından ne gelir? Elbette kendinizi dünyadan çekip inanılmaz depresif bir hal alırsınız. Yani Endgame’deki eğlenceli performansın altında aslında büyük bir acı yatıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Christopher Markus ve Stephen McFeely’ın Thor’un güncel durumunu anlaması ve bunu yazdıkları senaryoya uyarlaması tahmin ettiğimizden çok daha zordu.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı