reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den akıllı telefonlar için “çığır açan” bir teknoloji geliyor

Çin merkezli dev telekomünikasyon firması Huawei, biliyorsunuz son yıllarda en çok dikkat çeken akıllı telefon firmaları arasında yer alıyor. Araştırma geliştirme sürecine çok büyük para harcayan firma, son günlerde akıllı telefonlar için “çığır açan” bir teknolojiyle gündeme geliyor.

Bu çığır açacak şeklinde tanıtılan teknoloji günlerdir gündemde bulunuyor. Ne olduğu halen tam olarak bilinmeyen bu Huawei imzalı teknoloji, alt marka Honor‘un başkanı Zhao Ming‘e göre 28 Mayıs tarihinde resmen görücüye çıkartılıyor. İlk olarak 6 Haziran tarihinde lanse edilecek Honor PLAY akıllı telefon içerisinde yer alacağı söylenen teknoloji, bazı sızıntılara göre direkt olarak performansa odaklanıyor. Söylendiği kadarıyla geliştirilen bu teknoloji ile telefonların hızları hatırı sayılır oranda artırılabiliyor. Bu da son kullanıcılar için oldukça güzel duruyor. Şu an amiral gemisi cihazlar çok hızlı çalışıyor. Yeni altyapıyla giriş ve orta seviye modellerin de çok daha seri hale gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, arge konusunda liderliğe oynuyor

Resmi rakamlara göre Huawei, arge faaliyetleri için 2017’de tam 13.8 milyar dolar para harcamış durumda. Bu harcama ile Apple‘ın üzerinde, Intel‘in ise hemen altında yer alan dev isim, yapılan harcamayı daha artırmak istiyor. Özellikle kısa süre önce tanıttığı üç arka kameralı P20 Pro modeliyle dikkatleri üzerine çeken firma, artık Android tarafının Apple’ı olarak nitelendiriliyor. Kendi işlemcisini geliştiren ve yapay zeka konusuna büyük önem veren firma, kullanıcıları şaşırtmayı başarıyor. Bunun böyle devam edeceği görülürken, yukarıda bahsettiğimiz teknolojinin de söylendiği kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video

İşte P20 Pro