reklamı kapat

POPÜLER

Google Android tablet

Google’dan Android tabletler için sürpriz hamle

İnternet devi Google, kısa süre önce Android tablet modelleri için çok da beklemedik bir adım attı. Bu adım sonrasında herkesin aklında şu soru bulunuyor: “Android tabletler için yolun sonu geldi mi?”

Android dünyasının en başarısız yanı kuşkusuz tablet tarafı. Özellikle uygulama tarafındaki eksikler nedeniyle bir türlü tam olarak istenilen noktaya ulaşamayan Android tablet pazarı, Apple’ın iPad’leri karşısında büyük bir yenilgi aldı. Kendi tabletlerini üretmesine rağmen sıkıntı yapan eksikleri ortadan kaldırmayan Google, aslında bu alandaki yenilgiyi uzun süre önce kabullenmişti. Peki şimdi ne oldu? Kısa süre önce resmi Android internet sitesinden “tablet” bölümü kaldırıldı. Resmi sitede artık sadece “telefon, wear, televizyon ve kurumsal” seçeneklerini öne çıkartan şirket, tablet tarafına noktayı koymuş gibi görünüyor. Ancak bu adım piyasaya bir daha hiç Android tablet çıkmayacağı ya da bu tarafa desteğin tamamen kesileceği anlamına gelmiyor. Sadece büyük sonun başlangıcı karşımızda bulunuyor. Google’ın artık sadece tablet gibi kullanılabilen Chromebook‘lar üzerine odaklanacağı belirtiliyor. Fakat bu adımın diğer tablet üreticilerini de olumsuz olarak etkilemesi bekleniyor. Zaten düşük seyreden tablet pazarın artık tamamen iPad‘e geçecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Android tablet

Şu sıralar sadece Samsung bir Android tablet ile gündeme geliyor

O da gelişmiş Samsung Galaxy Tab S4 modeli. SM-T835 kod adıyla test edilen model, Geekbench’ten tek çekirdekte 1.895, çok çekirdekte ise 6.362 puan alıyor. Teste Android 8.1 ile giren tablet, gücünü Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB RAM‘den alıyor. 10.5 inç boyutundaki ekranında 1600×2560 piksel çözünürlük sunan tablet, “Infinity Display” temelli çerçevesiz bir tasarım üzerine kurulacak deniyor. 64 GB dahili depolaması bulunan ürün, arkasında 12 megapiksel, önününde ise 7 megapiksel kamera taşıyor. LTE bağlantı desteğinin olduğu da belirtilen üst düzey tablet, özellikle çerçevesiz yapısıyla ses getirecek gibi duruyor.

İlgili Video

Tabletleri unutturacak katlanabilir telefonlar yolda