reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Edge tablet

iPad ve Android tabletler için Microsoft Edge çıktı [İndir]

Microsoft, ilk olarak iPhone ve Android akıllı telefonlar için kullanıma sunduğu yeni nesil internet tarayıcısı Edge‘i şimdi de tablet dünyasına getirdi. Kısa süre önce iPad ve Android tabletler için Microsoft Edge çıktı.

Masaüstünde rekabetin gerisinde kalan Microsoft Edge, artık tüm iPad ve Android tablet modelleriyle de aktif olarak kullanılabiliyor. Bu tarafa gelmesi uzun süredir beklenen tarayıcı, geçtiğimiz hafta iPad için beta sürecine girmişti. Bundan kısa süre sonra çıkan tarayıcı, artık son kullanıcının karşısında bulunuyor. Bakıldığı zaman masaüstü sürüme benzer şekilde oldukça sade bir arayüzü bulunan Edge, en çok sonunda açılan ortak çalışma özelliğiyle dikkat çekiyor. Masaüstünde açılan bir sayfayı hızlı olarak mobil sürüme aktarabilen tarayıcı, böylece oldukça kullanışlı bir sürecin kapıları aralanmış oluyor. Kayıt altına alınan içerikleri platformlar arasında senkronize de edebilen tarayıcı, QR kodları okuyabilmesi yanında gizli sekme modunu da bünyesinde barındırıyor. iPad tarafında “split screen” desteği bulunmayan tarayıcı, söylendiği kadarıyla koyu modu bünyesinde taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Edge tablet dünyasında öne çıkabilir mi?

Masaüstünde Chrome, Firefox ve Opera gibi rakiplerin karşısında çok fazla öne çıkamayan tarayıcı, bunu mobilde değiştirmek istiyor. Ancak tablet tarafında kullanıcılar genelde ya Safari ya da Chrome tarayıcıları kullanıyor. Bu yüzden şirketin çok daha farklı şeyler sunması gerekiyor.

İlgili video

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 117.6 MB
  • Yükle App Store