reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Bitcoin

Twitter’dan “bitcoin” ve diğer kripto para birimleri için beklenen açıklama

Sosyal medyanın karakter limitli servisi Twitter, kısa süre önce önemli bir haberle gündeme gelmişti. İşte bu haber resmileşti ve şirket “bitcoin” ile diğer kripto para birimleri için beklenen açıklamayı yaptı.

Bitcoin gibi kripto para birimleri geçtiğimiz aylar sosyal medya devi Facebook‘tan bir yasak gördü ve önemli bir adımla tüm reklamlar rafa kaldırıldı. Geçtiğimiz gün bunun aynısını gerçekleştiren Google, yaptığı açıklama ile haziran ayından itibaren kripto para birimiyle alakalı reklamları yasaklayacağını söyledi. İşte bugün buna Twitter da dahil oldu. Gelen resmi bilgilere göre şirket yarından itibaren kripto para birimleriyle alakalı tüm reklamları yasaklamaya başlıyor. Bu noktada yeni bir politika hazırlayan ve 30 gün içerisinde herkese uygulayacak olan firma, gerçekten önemli bir adım atıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi bu yasak zaten düşüşe geçen kripto para dünyasına hatırı sayılır bir darbe daha yapılması anlamına geliyor. Bu tarz adımlar şu an durumları çok da parlak olmayan dijital paraların değerlerini aşağılara çekiyor.

BİR DE BU VAR

Twitter kullanıcıları korumak istiyor

Diğer internet firmaları Google ile Facebook gibi kullanıcıların bu reklamlar üzerinden zarar görmesini istemeyen Twitter, faydalı bir adım atıyor. Bu alanda birçok dolandırıcı reklam bulunuyor ve bu da birçok masum insana zarar veriyor. Bu reklamlarda sürekli olarak büyük maddi kazanç vadediliyor ancak biliyorsunuz bunların hiçbiri gerçeğe dönüşmüyor.

İlginizi çekebilir

Android dünyası için faydalı yenilik