reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin Twitter kripto para

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine bir darbe de Twitter’dan

Biliyorsunuz özellikle bitcoin‘in yaşadığı büyük düşüş ve dalgalanmalar, insanları ve şirketleri oldukça tedirgin ediyor. Bunlar arasına bir de dolandırıcı faaliyetler dahil olunca büyük isimler ciddi adımlar atıyor. Gelen bilgilere göre bu isimler arasına Twitter da dahil oluyor.

Kripto paralar, geçtiğimiz aylarda sosyal medya devi Facebook‘tan bir yasak görmüş ve başta bitcoin olmak üzere diğer tüm birimlerinin reklamları rafa kaldırılmıştı. Geçtiğimiz gün bunun aynısını gerçekleştiren Google, yaptığı açıklama ile haziran ayından itibaren kripto para birimiyle alakalı reklamları yasaklayacağını söyledi. Gelen son bilgilere göreyse benzer bir adım Twitter’dan da geliyor. Şirketin kripto para birimlerinin reklamlarını yasaklayacağı ve bunu iki hafta içerisinde hayata geçireceği belirtiliyor. Bu da zaten düşüşe geçen kripto para dünyasına ciddi bir darbe daha yapılmasın anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter ile beraber kripto paraların üzerindeki baskı artıyor

Google ile Facebook gibi kullanıcıların bu reklamlar üzerinden zarar görmesini istemeyen Twitter, mantıklı bir adım atıyor. Kripto para birimleri merkezi bir kontrol mekanizmasına sahip olmadığı için birçok sorun yaşanabiliyor. Özellikle de dolandırıcı reklamlar can sıkıyor ve kolay şekilde zengin olmaya çalışan mağdurların sayısı artıyor. Kripto dünyasında özellikle reklam tarafında gelen yasakların artması bekleniyor.