reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Phone

Microsoft’un gizemli akıllı telefonu “Surface Phone”, benzersiz özelliğiyle gündemde

Yazılım devi Microsoft, Windows Phone devrini sona erdirdi ancak akıllı telefon dünyasına kapıları tamamen kapatmadı. Bu konuda uzun süredir Surface Phone ile gündeme gelen şirket, telefonuna oldukça benzersiz bir özellik koyacak gibi görünüyor.

Farklı kaynaklardan gelen habere göre Surface Phone, aktif olarak geliştiriliyor. Hatta cihazın prototiplerini test etmeleri amacıyla partnerlerine gönderdiği söylenen Microsoft, tablet formunda bir akıllı telefon planlıyor. Patentler ve konseptlerden katlanabilir olduğunu bildiğimiz telefon, esasen teknik olarak dikkat çekecek gibi görünüyor. Yeni bilgiler telefonun Snapdragon 845 işlemci üzerine kurulacağını gösteriyor. Bu da onun yıl sonuna kadar karşımıza çıkabileceğini gösteriyor. Ancak esas dikkat çeken detay olası Windows altyapısıyla karşımıza çıkıyor. Eğer doğruysa Surface Phone Windows 10 uygulamalarını çalıştırabilecek. Bu noktada telefon RAIL ve VAIL olmak üzere iki uygulama katmanına sahip olacak. RAIL Win32 uygulamaları yerleşik olarak açacak, VAIL ise süreci buluta taşıyacak. Yani iki türlü de bu cihazda bilgisayar için yazılmış uygulamalar açılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Phone rekabeti başka düzeye çıkartabilir

Masaüstü altyapısıyla Android ve Apple akıllı telefonların üstüne yeni bir sınıf yaratma ihtimali bulunan cihaz, henüz somut bir sızıntı almış değil. Buna rağmen ilk bilgileri oldukça dikkat çeken gizemli telefon, umarız yakın zamanda daha da detaylanır.

İlginizi çekebilir