reklamı kapat

POPÜLER

Surface Phone
Surface Phone
Surface Phone
Surface Phone
Surface Phone
Surface Phone
Surface Phone

Microsoft’un katlanabilir telefonu nasıl görünecek?

Microsoft‘un uzun zamandır katlanabilir bir mobil cihaz üzerinde çalıştığı biliniyor. Alınan patentler sonucu ortaya çıkabilecek cihaz görselleştirildi.

Katlanabilir mobil cihaz konusunda firmalar çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Microsoft’un yıllardır dedikodusu yapılan Surface serisine dahil olacak mobil cihazıyla ilgili ise yakın zamanda çeşitli gelişmeler olmuş, firmanın aldığı patentler sızmıştı. Surface Book 2’nin mobil versiyonu gibi görünen patentlerde cihaz katlanarak farklı şekillerde kullanılabiliyordu. İsmi şimdilik bilinmese de cihaz Surface Andromeda olarak anılıyor. Sanal klavyesiyle ise akıllara Lenovo Yoga Book’u getiren model, bir stant gibi kullanılabiliyor ya da tam açılarak bir tablete dönüşebiliyordu. Patent dahilinde bir stylus kaleme yer verilmemişti ancak, Microsoft’un diğer ürünleri düşünülünce cihazın Surface Pen ile uyumlu olması da çok imkansız değil.

Microsoft Surface ailesinin olası üyesi

Twitter kullanıcısı David Breyer ise sızan patent görsellerinden cihazın nasıl görünebileceğine ilişkin 3D görseller hazırlamış. Açıkçası oldukça kalın görünen cihaz, katlandığında çok küçük bir dizüstü bilgisayar havasında. Windows logosunun bulunduğu yüzün hemen üstünde katlanabilir bir panel olan cihaz burada bildirimleri kullanıcıya gösteriyor. Cihazın tam açık hali katlanabilir kısımlarda biraz rahatsız edici olsa da göze hoş görünüyor.

USB Type C bağlantısına sahip olan tasarımda başka herhangi bir bağlantı yer almıyor. Diğer Surface modellerinde olduğu gibi bordo ve mavi olmak üzere iki renk seçeneğini de tasarıma eklemeyi ihmal etmeyen Breyer, Surface Pen’i de görsellere iliştirmiş. Cihazın son tasarımı böyle mi olur emin değiliz ancak Breyer’ın görselleştirme adına başarılı bir iş çıkardığını söylemek mümkün. Haberin üstündeki galeriden Breyer’ın tasarımına göz atabilirsiniz.