reklamı kapat

POPÜLER

Samsung One UI 2.1

Samsung, One UI 2.1 alacak telefonları açıkladı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce resmi olarak One UI 2.1 alacak akıllı telefon modellerini açıkladı. İşte detaylar;

Android 10 temelli Samsung One UI 2.1 şu an Galaxy S20 ailesi Galaxy Z Flip‘de yer alıyor. Ancak bu yakında değişecek. Çünkü resmi açıklamaya göre beğenilen arayüzün son sürümü Galaxy S9, Galaxy S10, Galaxy Note 9 ve Galaxy Note 10 serilerinde de gönderilecek. Şimdilik güncellemenin tam olarak ne zaman gönderileceği bilinmiyor ancak 2.1 ile çok büyük değişiklikler yolda değil. Çünkü arayüzün en önemli özellikleri Galaxy S20 ailesi ve Galaxy Z Flip donanımlarına özel olarak hazırlanmış durumda. Ancak yine de One UI 2.1 ile eski cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Samsung Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özelliklerinin geleceği aktarılıyor. Bunlar da kullanıcıları sevindirecek ufak detaylar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2 arayüz ne gibi yenilikler getirmişti?

Hemen aşağıda videosu da yer alan yeni sürüm One UI 2, ilk sürümden çok da farklı değil. Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere genişleten One UI 2, genel olarak kullanıcı deneyimini artırıyor.

İlgili Video