reklamı kapat

POPÜLER

Samsung One UI 2.1

Samsung’dan gelen sürpriz One UI 2.5 duyurusu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce resmi olarak One UI 2.5 sürümünün geliştirme sürecine başlandığını açıkladı. İşte detaylar;

Direkt olarak Samsung forumlarından resmi olarak gelen One UI 2.5, gelen bilgiye göre ilk olarak Samsung Galaxy Note 20 ailesiyle (Üç farklı model bekleniyor) karşımıza çıkıyor. Yine Android 11 değil Android 10 temelli olacak denilen sürüm için şimdilik çok fazla bilgimiz yok. Sadece yeni arayüzün Google’ın arayüz navigasyon hareketlerini üçüncü parti launcher uygulamaları için aktif edeceği söyleniyor. Bunun şu an aktif olarak sunulmadığı aktarılıyor. Bu da güzel görünüyor. Arayüz Galaxy Note 20’lerden sonra yeni nesil Galaxy A, Galaxy M, Galaxy Note, Galaxy S, Galaxy Z ve Galaxy Fold gibi modellere de geleceği belirtiliyor. Bu sürümde henüz büyük bir tasarım değişikliği beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2.1 yakında diğer cihazlara geliyor

Android 10 temelli Samsung One UI 2.1 şu an Galaxy S20 ailesi Galaxy Z Flip‘de yer alıyor. Ancak bu yakında değişiyor. Resmi açıklamaya göre beğenilen arayüzün son sürümü Galaxy S9, Galaxy S10, Galaxy Note 9 ve Galaxy Note 10 serilerinde de gönderilecek. Şimdilik güncellemenin tam olarak ne zaman gönderileceği bilinmiyor ancak 2.1 ile çok büyük değişiklikler yolda değil. Çünkü arayüzün en önemli özellikleri Galaxy S20 ailesi ve Galaxy Z Flip donanımlarına özel olarak hazırlanmış durumda. Ancak yine de One UI 2.1 ile eski cihazlara Screen Zoom (Tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Samsung Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özelliklerinin geleceği aktarılıyor.

İlgili Video