reklamı kapat

POPÜLER

Samsung One UI 2.1

Samsung One UI 2.5 geliyor; işte sürüme geçecek ilk cihazlar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, üzerinde uzun zamandır çalıştığı One UI 2.5 arayüz sürümüyle çıkışa hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Samsung forumlarda resmi duyurusu yapılan yeni arayüz yapısı One UI 2.5, gelen bilgiye göre 5 Ağustos tarihinde resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy Note 20 ailesiyle beraber karşımıza çıkıyor. Elbette son sürüm Android 11 değil Android 10 temelli olacak arayüz için halen çok fazla bilgimiz yok. En son yeni arayüz için Google’ın arayüz navigasyon hareketlerini üçüncü parti launcher uygulamaları için aktif edeceği söylenmişti. Bunun şu an aktif olarak sunulmadığı aktarılıyor ve elbette destek güzel görünüyor. Arayüzün Galaxy Note 20’lerden sonra ise ilk olarak Samsung Galaxy S20 ailesine geleceği de söylenenler arasında yer alıyor. Bundan sonra diğer amiral gemileri ve orta seviye güncel cihazlar için dağıtım başlayacaktır deniyor. Ancak hiçbir cihaz için şimdilik elimizde bir bilgi bulunmuyor.

Samsung One UI 2.5, One UI 2.1 üzerine geliyor

Geldiği akıllı telefonlara video için Pro çekim modu getirecek de denilen One UI 2.5, yeni çıkacak birçok orta seviye Galaxy A modelinde de ön yüklü olacak bilgileri aktarılıyor. Daha sonra ise Galaxy M serisi güncelleme dönemine alınacak gibi görünüyor. Yeni arayüz aynı zamanda firmanın yeni katlanabilir telefonlarında da aktif olarak yer alıyor. Firmanın One UI 2.5’ten sonra artık One UI 3.0 adı altında Android 11 çalışmalarına ciddi şekilde hız vermesi bekleniyor. Biliyorsunuz şu an Android 11’in betası devam ediyor.

İlgili Video