reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K30 Pro Hızlı ve Öfkeli 9
Redmi K30 Pro Hızlı ve Öfkeli 9

Redmi K30 Pro için paylaşılan üzücü ekran detayı

Çok merak edilen ve son günlerde sık sık gündeme gelen Redmi K30 Pro ailesi için kötü bir haber verildi. Bu haber gerçekten kötü oldu.

Snapdragon 865 işlemciye sahip en ucuz akıllı telefon olacak Redmi K30 Pro, biliyorsunuz 24 Mart tarihinde geliyor. Özellikle fiyat-performans konusunda çok dikkat çekecek olmasıyla merak edilen cihaz, şimdiye kadar 6,67 inç Full HD+ 120 Hz bir OLED ekran üstüne kuruluyor deniyordu. Ancak bu 120 Hz yenileme hızı söz konusu olmayacak gibi görünüyor. Çünkü kaynaklar bırakın 120 Hz’i 90 Hz’in bile sunulmayacağını aktarıyor. Model bunun yerine standart 60 Hz AMOLED ekran ile geliyor. Bu da gerçekten üzüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefon hakkında başka haberler de var. Redmi K30 serisi gibi değil K20 serisi gibi bir motorlu pop-up kamera ile yolda olan telefon, söylendiği kadarıyla bu kamerayı düşme anlarında otomatik olarak geriye çekebiliyor. Bu kameraya bildirimler için bir ışık yerleştirdiği de ortaya çıkan firma, 5G desteğini taşıyacak amiral gemisi telefonununa 3,5 mm kulaklık girişi de koymuş. Arkasında merkezinde 64 megapiksel kameranın yer aldığı 3x zoom sunacak dörtlü bir kamera kurulumu yer alan telefon, en az 8 GB LPDDR5 RAM, UFS 3.1 depolama ve güçlü sıvı soğutma ile yolda bulunuyor. Modelin soğutma konusunda gerçekten çok iddialı olduğu özellikle belirtiliyor.

Redmi K30 Pro

Redmi K30 Pro yanında bir model daha getirecek

Bu model de biliyorsunuz K30 Pro Zoom Edition olacak. Bu model farkını bünyesinde yer alan 108 megapiksel ana kamera ile koyacak. Ayrıca bu telefonda özel bir telefoto kameranın da olma ihtimali bulunuyor. Ancak bunun henüz netleşmediğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin parçalarına ayrılan Mi 10 Pro modeli