reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 10

Türkiye’de Android 10 alacak Samsung telefonlar [Güncel Liste]

Türkiye’de Android 10 alacak Samsung akıllı telefon modelleri için resmi sitede yeni bir güncelleme yapıldı. İşte yakında güncelleme alacak tüm telefonlar;

Samsung, Android 10 konusunda önemli adımlar adımlar atıyor. Birçok cihaza yurt dışında yeni sürümü göndermeyi sürdüren şirket, elbette Türkiye pazarında da boş durmuyor. Hatta Türkiye’de firmanın şu an birçok modeli resmi olarak Android 10’a geçiş yapmış durumda. Güncel listeye baktığımız zaman Android 10’a Galaxy A80 modelinin 1 Mart – 1 Nisan 2020 tarihleri arasında geçeceği görülüyor. Yeni işletim sistemine 1 Nisan – 1 Mayıs 2020 tarihleri arasında ise Galaxy A70, Galaxy A7, Galaxy A10s, Galaxy M30s, Galaxy A6, Galaxy A6 Plus, Galaxy A9, Galaxy A30s, Galaxy XCover 4s ve Galaxy Tab S6 modelleri geçiyor. 1 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında ise Android 10’a yükseltilecek cihazlar Galaxy A20s, Galaxy A20, Galaxy A10 ve Galaxy J6 olarak görünüyor. Bu tarihlerin zaman zaman değişkenlik gösterdiği olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2 arayüz neler getiriyor?

SDC 2019 kapsamında tanıtılan yeni One UI, ilk sürümden çok da farklı değil. Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten Samsung One UI 2, genel olarak kullanıcı deneyimini artırıyor.

İlgili Video