reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filmindeki tüm görsel efektler [Video]

Avengers Endgame filminin beyaz perdeye taşınması başarılı görsel efektler sayesinde mümkün oldu. Peki izlediğimiz filmin ne kadar görsel efektlerden oluşuyordu dersiniz?

Söz konusu süper kahraman filmleri olunca, bazı karakterleri gerçek oyuncularla sinemaya aktarmak mümkün olmuyor. Bunu zaten biliyoruz. Bunlara Thanos, Rocket Raccoon gibi karakterleri örnek verebiliriz. Fakat olay sadece karakterlerle değil, onların güçleriyle de ilgili. Örneğin Captain Marvel’ın güçlerini efektlerin desteğini kullanmadan yansıtmak imkansız. Dolayısıyla tüm bunlar zaten görsel efektlere fazlasıyla ihtiyaç olduğunu ortaya koyuyor. Fakat Avengers Endgame ortalama bir süper kahraman filminden çok daha fazla görsel efekte sahipti.

Avengers Endgame filmindeki dijital müdahaleler

Wired tarafından paylaşılan yirmi dakika uzunluğundaki videoda Avengers Endgame’in görsel efektlerine oldukça detaylı şekilde bakma fırsatı elde ediyoruz. Bu sayede Marvel stüdyolarının teknolojinin nimetlerinden sandığımızdan çok daha yoğun bir şekilde faydalandığını görüyoruz. Bahsi geçen sahneler içinde Thanos ve Hulk’ın ekrana taşınması, Iron Man’in ölümü, Captain America’nın kendine karşı verdiği mücadele ve yaşlanması, final mücadelesi ve hatta Avengers ekibinin kuantum kostümleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmin çekimleri sürecinde Avengers’ın kuantum kostümlerini tasarlamanın mümkün olmadığını, bu sebeple gördüğümüz o gri ağırlıklı kostümlerin tamamen dijital olarak tasarlandığını öğreniyoruz. Elbette bahsi geçen müdahalenin bu denli başarılı şekilde yapılması ve seyirciler tarafından fark edilmemiş olması büyük artı oluyor. Wired’ın dikkat çekici Avengers Endgame filmindeki görsel efektler videosunu haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.