reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit

Akıllı saat üreticisi Fitbit’ten koronavirüsle mücadeleye önemli destek

Koronavirüs salgınıyla mücadeleye Dyson’ın ardından bu kez Fitbit destek oluyor.  Şirket, COVID-19 salgını sırasında ventilatör üreten şirketlere ev sahipliği yapmak istiyor.

Şirketin başkanı James Park, CNBC‘ye verdiği demeçte, Fitbit’in planlarında ventilatör planı olduğunu ve bunun için de şirketin bu teknolojiyi FDA’ya sunmayı planladığını belirtti. Solunum cihazı için geç kaldıklarını söyleyen Park, ventilatörün ikinci bir dalga olması durumunda hazır olarak sağlık kuruluş tarafından kullanılabileceğini belirtti.  Fitbit CEO’su Park, ventilatörün yeteneklerini ise henüz paylaşmadı. Park, cihazın normalde maliyet ettikleri on binlerce dolardan daha “düşük” bir fiyata satılacağını söyledi. Park bununla birlikte solunum cihazının en gelişmiş tasarıma sahip olacağını da ifade etti.  Acil durumlarda kullanılan cihazlardan daha farklı olacağı belirtilen solunum cihaz hakkında bazı zorluklar da mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fitbit imzalı solunum cihazı geliyor

Solunum cihazının çıkışı geç bir zamanda olduğu için Fitbit’in daha az sayıda ventilatör üreteceği de konuşuluyor. Ventilatörlerin etkili olup olmadığı sorusu da gündemde. CNBC, bazı çalışmalarda ventilatörlerin COVID-19 ölümlerini önlemede yararlı olmadığını öne sürüyor. Bazı çalışmalarda ise bu tip cihazların koronavirüse destek sağladığını belirtiyor. Fitbit tarafından geliştirilen solunum cihazının ne zaman sağlık kuruluşlarına gönderileceği ise henüz bilinmiyor. Cihazla ilgili yeni gelişmeler geldiğinde sizlere konu hakkında açıklamalarda bulunacağız.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin özür dilemek zorunda kaldığı reklam filmi

İLGİLİ HABERLER