reklamı kapat

POPÜLER

Volvo Polestar

Volvo markası Polestar’dan konsept elektrikli kargo aracı

Volvo bağlantılı elektrikli otomobil odaklı firma Polestar, bu sefer gerçekten beklenmedik bir sürpriz ile karşımızda yer alıyor.

Volvo tarafının dikkat çeken gelecek adımlarından birisi olan Polestar, bu sefer endüstriyel tasarımcı Konstantin Grcic, elektrikli motosikletleriyle ünlü Cake, alüminyum alanından Hydro ve Wallpaper Magazine ile birlikte sayfada gördüğünüz konsepti hazırladı. Bu tam olarak bir üç tekerlekli elektrikli kargo aracı ve yük taşımaya yönelik bir elektrikli scooter olarak da nitelendirilebilir. Dediğimiz gibi konsept olan yani henüz satış gibi bir amacı olmayan ürün, orta kısmında istenilen hemen her yükün taşınabileceği bir alan barındırıyor ve kısa mesafeli taşıma ihtiyaçları için fazlasıyla güzel görünüyor. Re:Move adı verilen elektrikli araç, kağıt üzerinde 280 kg’a kadar taşıma kapasitesi sunuyor. Gövdesi tamamen geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilen model, bisiklet yollarında gidebilecek bir seçenek olarak aktarılıyor.

Volvo markası Polestar en son Precept konsepti ile gündemimize gelmişti

Daha önce konuşulan bazı SUV beklentilerini yanıltarak bir Grand Tourer olarak karşımıza çıkan Volvo destekli Polestar Precept, markanın gelecek vizyonununun bir parçasıydı. Porsche Taycan ve Tesla Model S gibi tamamen elektrikli modellerin karşına çıkacak model, CEO Thomas Ingenlath tarafından yapılan resmi açıklamaya göre gelen olumlu geri dönüşler sonrasında üretime alınıyor. Genel olarak istendiğini ve bu yüzden aracı üretime alma kararı verdiklerini aktaran Ingenlath, yaklaşık olarak Porsche Panamera boyutlarındaki tamamen elektrikli modelin Çin’de kurulacak bir fabrikadan çıkacağını da aktardı.

Şirket CEO’su Thomas Ingenlath, daha önce araç için “Precept bizim için bir deklarasyon niteliği taşıyor. Polestar’ın neyi temsil ettiği ve gelecekle ilgili neleri önemli kıldığına dair bir vizyon. Şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim ki bu uzak bir gelecek rüyası değil. Precept, çevreci karakterimizin de hangi yönlere evrileceğini gösteriyor.” demişti.

İlginizi Çekebilir

Pazarın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın