reklamı kapat

POPÜLER

Polestar Geely

Polestar cephesi için yeni hazırlıklar; Volvo-Geely ortaklığı büyümeye devam ediyor

Yoluna başlı başına bir marka olarak devam eden Polestar için Geely cephesinde yeni bir fabrika hazırlığı olduğu kaynaklara yansıdı.

Volvo’nun Çin merkezli Geely tarafından satın alınmasıyla birlikte piyasada yakaladığı yükseliş lineer bir şekilde devam ediyor. Ürün gamında yaşanan başarılı değişimin ardından elektrik dönüşümündeki hızlı adımları da beraberinde getiren bu yükseliş, Polestar rozetinin de bir marka olarak evrilmesine vesile oldu. Süreç içerisinde binek modelleriyle karşımıza çıkan yeni oluşuma gelen olumlu tepkilerin ardından, grup içerisinde yeni bir planlama yapılacağı konuşuluyor. Dış basına yansıyan detaylarda, konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan kaynaklar, Geely’nin premium markası Polestar için yeni bir elektrikli araç fabrikası kurmayı planladığına işaret ediyor.

Volvo Polestar 2

Polestar cephesinde Precept beklentileri

Reuters kaynaklı olarak öne çıkarıla haberde, Geely’nin bu tesisin yıllık 30.000 elektrikli otomobili üretimi kapasitesine sahip olmasını istediğine değiniliyor. Eğer ortaya çıkan detaylar doğrulanırsa, tesisin Chongqing şehrinde hayata geçirilecek. Gelişmelerle ilgili okların yöneltildiği Geely ve Polestar ise şimdilik herhangi bir yorum yapmayı tercih etmiyor. Geely’nin geçtiğimiz süreçte satın aldığı İngiltere merkezli süper otomobil üretici Lotus için de ciddi yatırımları hayata geçmeyi bekliyor. Çinli grup, uzun süredir beklenen Lotus tarih tarihinin ilk SUV modelinin üretimini gerçekleştirmek adına ayrı bir tesis inşaatını sürdürüyor. Polestar’ın yakın vadede beklenen Precept projesiyle birlikte pazar payını artırması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor