reklamı kapat

POPÜLER

KIA koronavirüs

KIA Türkiye, Koronavirüs karşıtı aldığı önemleri duyurdu

Koreli otomotiv devi KIA, son günlerde korku yaratan koronavirüs salgını için Türkiye’de aldığı dikkat çekici önlemleri duyurdu.

Koreli üretici KIA, COVID-19 salgını kapsamında hijyen önlemlerini arttırarak Türkiye genelindeki yetkili satış noktaları ve servislerinde, bakteri ve virüslere karşı özel bir dezenfeksiyon işlemi başlattı.Türkiye’de Anadolu Grubu çatısı altında faaliyet gösteren marka, bakteri ve virüslere karşı önlemlerini aldı. KIA, Türkiye genelinde 39 yetkili satış ve 47 servis noktasında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, nanoclear teknolojisiyle geliştirilen ürünle dezenfeksiyon işlemlerine başladı. KIA, dezenfeksiyon işlemleri kapsamında tüm shoowroomlarını, yol yardım ve test araçlarını, müşteri bekleme alanlarını 1 ile 3 ay arasında bakteri ve virüslere karşı aktif koruma sağlayan, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı nanoclear teknolojisiyle geliştirilen ürünle dezenfekte etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KIA gibi markarın aldığı önlemler, satışları nasıl etkiledi?

Otomotiv sektörü salgına rağmen hareketli günler geçiriyor. ODD, her ay olduğu gibi bu ay da sektör hakkında istatiksel verilerini açıkladı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile bu yılın aynı dönemini karşılaştırdığımızda gerek ticari gerekse binek pazarda artış gözlemleniyor. Aradaki makasın özellikle binek pazarında neredeyse yarı yarıya olması, böylesine bir dönemde üzerinde konuşulması gereken bir detay. Ticari araç sınıfında geçtiğimiz yılın mart ayına göre yüzde 3,26‘lık bir artış göze çarpıyor. Otomobil sınıfında ise ocak-mart dönemlerinde yüzde 44,79‘luk artış söz konusu. ODD’ye göre 68.812 olan 2019 ocak-mart satış verisi 2020’de 99.630’a yükseldi. Koreli üretici KIA da biraz önce bahsettiğimiz önlemler ile birlikte, bu artıştan payını almak istiyor.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg