reklamı kapat

POPÜLER

App Store vs Play Store

App Store vs Play Store; işte son rakamlar, gelirler, en iyiler!

Apple ve Google‘ın popüler uygulama marketleri App Store ve Play Store için 2019 ilk çeyrek rakamları paylaşıldı. İşte detaylar;

iOS dünyasının merkezindeki Apple App Store ve Android dünyasının merkezinde yer alan Google Play Store, dünyanın en büyük iki uygulama marketi konumunda yer alıyor. Huawei’nin yine Android temelli AppGallery ile rekabet etmediği istediği bu iki dev platform için 2019 ilk çeyrek sonuçları oldukça güzel görünüyor. 2019’un aynı dönemine oranla koronavirüs etkisiyle uygulamalar içinde vakit geçirme süreleri yüzde 20’lik bir büyüme gören marketler, Ocak-Mart arasında tam 31,5 milyar indirme rakamına ulaşmış. Burada 22,5 milyar indirme Play Store, 9 milyar indirme ise App Store üstünde gerçekleştirilmiş. Peki harcamalar? Toplanan verilere göre kullanıcılar üç aylık dönemde uygulamalara tam 23,4 milyar dolar harcamış. Burada 15 milyar dolar iOS tarafından, 8,3 milyar dolar ise Android tarafından gelmiş. Yani halen iOS cihazlara sahip kullanıcılar uygulamalara, özellikle de oyunlara daha fazla para harcamayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

App Store ve Play Store büyümeyi sürdürüyor

2019 ilk çeyrekte en çok indirilen üç uygulama TikTok, WhatsApp ve Facebook olmuş. Bu dönemde kişiler en çok Tinder, YouTube ve Netflix‘te zaman geçirmiş. En çok aktif kullanıcı ise sırasıyla Facebook, WhatsApp ve Messenger’da olmuş.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin Play Store’suz en yeni modelleri