reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla Apple

Sabırlar taştı; Elon Musk California eyaletine dava açtı!

Elektrikli otomotiv devi Tesla’nın CEO’luk koltuğunda oturan Elon Musk, California eyaleti ile arasında yaşanan çıkmazı yargıya taşıyor.

Amerika’nın en ünlü otomotiv markalarından biri olan Tesla, şu günlerde oldukça hararetli günler geçiriyor. Koronavirüs salgını sebebi ile üretimi durduran şirket tekrar üretime geçmek istiyordu. Ancak koronavirüs salgınının yayılma hızı ülkemizde azalmış olsa da bu durum Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı değil. Salgın eyaletlere göre yoğunluk oranını değiştirse de hala büyük bir tehdit. Hastalığın nispeten hafif geçtiği California eyaletinde fabrikası bulunan Tesla, bu fabrikayı tekrar hizmete sokmak istiyor. Ancak California yetkilileri buna izin vermemekte diretiyor. Elon Musk da bu durumun yasal olmadığı belirterek California’ya dava açma kararı aldı. Bu olayda daha dikkat çeken bir konu ise tüm yasaklara rağmen Tesla fabrikasının tekrar üretime geçiyor olması. Musk “Birisinin tutuklanması gerekiyorsa bu kişinin ben olmasını isteyeceğim.” diyerek adeta rest çekti.

Elon Musk, “Son raddeye geldik!”

Elon Musk bir kaç gün önce attığı tweet ile; “Açıkçası, son raddeye geldik. Tesla şimdi merkezini ve gelecek faaliyetlerini hemen Texas / Nevada’ya taşıyacak. Tesla California’da kalan son otomobil üreticisi.” şeklinde konuşmuştu. Ünlü CEO bu açıklamasında önce de “Amerikalılara kahrolası özgürlüklerini geri verin. İnsanları anayasal haklarına aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yanlış ve korkunç yollarla insanların özgürlüklerini ellerinden alıyorsunuz. Bu, insanları Amerika’ya getiren ya da Amerika’yı inşa ettiği değerlere aykırı.”  şeklinde açıklamalar yapmıştı. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlgili Video