reklamı kapat

POPÜLER

Tesla elon musk

California Elon Musk’ı kızdırdı; Tesla genel merkezi taşınıyor!

Elektrikli otomobil üreticisinin popüler CEO’su Elon Musk, yaptığı son açıklamalarında Tesla genel merkezi hakkında kritik açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgını Amerika Birleşik Devletleri’ni de derinden etkiledi. Üretimi durduran markalardan biri olan Tesla, salgının etkisini azaltması ile birlikte fabrikalarını tekrar açmak istiyor. Ancak bunun için oldukça erken olduğunu düşünen California eyaleti, açılışa izin vermedi. Geçen uzun müzakerelere rağmen bir sonuç çıkmaması üzerine taraflar restleşti.  Elon Musk son açıklamaları ile birlikte Tesla genel merkezi olarak da kullanılan fabrikalarını Texas eyaletine taşıyacaklarını açıkladı. Musk, konu hakkında girişimlerin vakit kaybetmeden başlayacağını da ekledi. Bu inatlaşmaya ABD lideri Donald Trump’ın dahil olup olunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla CEO’su Elon Musk sert konuştu

Elon Musk konu ile ilgili, “Amerikalılara kahrolası özgürlüklerini geri verin. İnsanları anayasal haklarına aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yanlış ve korkunç yollarla insanların özgürlüklerini ellerinden alıyorsunuz. Bu, insanları Amerika’ya getiren ya da Amerika’yı inşa ettiği değerlere aykırı.” diye konuşmuştu. Bu konuşmalar gerek Amerika Birleşik Devletlerinde gerek ise dünya basınında geniş yer bulmuştu. Yapılan kısıtlamaların salgın önlemleri için yapıldığını savunan bir kısım olsa da ABD’nin özgürlük felsefesine ayrı olduğunu düşünenler de var. Anlayacağınız ortalık baya karıştı. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde ABD’de farklı eyalette yaşan “özgürlük savunucuları” silahlarını alarak sokağa çıkma yasaklarını protesto etmişti.

İlgili Video