reklamı kapat

POPÜLER

Çinli Rolls-Royce elektrikli suv

“Çinli Rolls-Royce” olarak nam salan Hongqi, şimdi de elektrikli SUV modeliyle gündemde

Yerel basına yansımasının ardından kısa süre içerisinde dünya medyasına da çıkan elektrikli SUV modeli; Çinli Rolls-Royce benzetmesini devam ettirecek.

2020 yılıyla birlikte karşımıza çıkarttığı H9 modeliyle sadece LOG okuyucularının değil tüm dünyadaki otomobil meraklılarının ilgisini çeken Hongqi yeni modelinin hazırlığı içerisinde. Tasarım dinamiklerinden ötürü Çinli Rolls-Royce olarak da hafızalarda yer edinen marka bu kez elektrikli SUV modeliyle piyada kendisine yer açmak istiyor. Geçtiğimiz yıl konsept olarak gösterimi gerçekleştirilen E115’in seri üretime geçirilmiş dinamiklerini üzerinde taşıyacağı bilinen model, prototip görsellerinin ardından ilk kez kamuflajsız olarak kameralara yakalandı. Yerel basında da geniş yer bulan SUV, binek sınıfta yer alan H9’un çizgilerini büyük oranda üzerinde taşıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çinli Rolls-Royce benzetmesini getiren dinamikler elektrik gücünde ne vadedecek?

Modelle ilgili Çin medyası da rakamsal verileri üzerinden bazı detayları masa üzerinde açık kartlarla göstermeye başladı. Şüphesiz bu durumda geçtiğimiz yılki konseptin de büyük yardımı var. Gelen bilgilere göre SUV modeli 5.160 milimetre uzunluğa, 2.000 milimetre genişliğe, 1.730 milimetre yüksekliğe ve 3.250 milimetre aks mesafesiyle son kullanıcıyla buluşacak. E115, biri ön aksta 215 beygir güç ve 350 Nm tork, diğeri ise arkada 295 beygir güç ve 420 Nm tork sağlayan iki elektrikli motoruyla pazara sunulacak gibi görünüyor. Bu kombinasyonda 0’dan 100’e hızlanmasını 4 saniye civarında tamamlaması beklenilen modelin 600 kilometreye kadar menzil sunacağı da kendisini gösteren parçalar arasında.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9