reklamı kapat

POPÜLER

uçan otomobil

İlginç açıklamalar; “Türkiye, uçan otomobil konusunda lider olabilir”

Türkiye’nin ilk milli İnsansız Hava Aracının mimarı Selçuk Bayraktar, yerli otomobil henüz çıkışını yapmamışken, yerli uçan otomobil konusunda ilginç açıklamalar yaptı.

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobil projesi, yaşanan küresel salgın sebebi ile bir nebze gözlerden uzak devam ediyor. Modelin üretileceği fabrikanın tanıtım toplantısı koronavirüs sebebi ile ertelenmiştiSonrasında ise yapılan açıklama ile birlikte gözler 12 Mayıs tarihine çevrilmişti. Ancak son gelen haberler bu toplantıyı bile geride bırakacak nitelikte. Türkiye’nin ilk milli İnsansız Hava Aracının mimarı Selçuk Bayraktar, yerli otomobil henüz resmi olarak aramıza katılmamışken hedefi büyüttü. Bayraklar, Türkiye’nin uçan otomobil teknolojileri konusunda doğru adımlar atıldığında lider olabileceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçan otomobil teknolojilerine şimdiden yatırım yapmalı

Türkiye’nin ilk milli İnsansız Hava Aracının mimarı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar konu ile ilgili, “Dünyanın başaramadığı birçok şeyi Türkiye başardı. Uçan araba Cezeri de bunlardan biri. Bugün 15 yıl sonrasının oyunları kuruluyor. Şimdi bu alanda çalışanlar, yarının üreticisi olacaklar. Bu teknoloji kullanılmaya başlandığında üretmeye başlayanların oyuncu olmaları mümkün değil. Yakında da uçan arabalar gelecek. Önce kırsal yerlerde kullanılacak sonra adım adım hayatımıza girecek. Uçmak hayalimdi. Bu hayalimi 40 yaşıma gelmeden gerçekleştirmem lazım diyordum. İlk uçuş çok güzel geçti. Kalkış ve inişi yumuşak yapmıştım. İndiğimizde tabi ıslandık. Çok güzel bir hatıra oldu” dedi. Uçan otomobil projesi tam olarak hayata geçer mi bilinmez, ancak şimdilik uzak bir hayal gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

Yeni RAV4 çarpışma testi