reklamı kapat

POPÜLER

Friends Google

Friends’in 25. yılına özel keyifli Google sürprizi

Televizyon tarihinin en başarılı komedi dizilerinden biri olan Friends 25. yaşını kutluyor. Google da bu önemli kilometre taşını kullanıcılarına yaptığı sürprizlerle kutluyor.

Google’ın Friends karakterlerine odaklı sürprizleri ana kahramanlardan birinin ismini aratınca ortaya çıkıyor. Örneğin Joey Tribbiani yazdığınızda sağ kenarda, isminin yanında bir pizza çıkıyor. Pizzaya bastığınızda Joey’nin en meşhur repliklerinden biri olan “Joey yemeğini paylaşmaz!” duyuluyor. Phoebe Buffay yazdığınızda aynı köşede bu sefer ekranda gitar çıkıyor. Gitara bastığınızda ekranın alt köşesinde kirli bir kedi olaşmaya başlıyor ve onun meşhur Smelly Cat şarkısı çalıyor. Chandler Bing yazdığınızda meşhur televizyon koltuğunu görüyoruz. Koltuğa basınca Joey ile besledikleri tavuk ve ördeği görüyoruz. Monica Geller yazdığımızda temizlik malzemeleri çıkıyor. Onun temizlik takıntısına yapılan bu göndermeye bastığınızda karakterin isminin üzerinden bezle geçiliyor ve Monica Geller ismi parlamaya başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google sürprizinde Rachel Green hayal kırıklığı

Ross Geller yazdığımızda onun meşhur sahnesi pivot yani aynı merkezde çevir şakasını görüyoruz. Koltuğa basınca arama ekranı merkezi değişmeden sağa, sola dönüyor. En sonunda Ross’un “bu taktik işe yaramayacak galiba” dediğini duyuyoruz. Son olarak Rachel Green yazdığımızda 90’larda moda olan Rachel saç kesimini görüyoruz. Bu saça bastığımızda Google bizleri Rachel saç kesimi odaklı fotoğraflara yönlendiriyor. Bu maalesef ekip içinde en kolaya kaçan sürpriz oluyor. Fakat Rachel’ın saç kesimiyle bir döneme damgasını vurduğunu ve tüm karakterlerden çok daha etkili olduğunu unutmamak gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Google’ın YouTube’a getireceği AR özelliği