reklamı kapat

POPÜLER

Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid
Volvo

Zirve öncesinde son adımlar; Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid asfalta hazır

Polestar paketi öncesinde tercih edilebilecek en güçlü opsiyon olarak satışa sunulan Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid, yeni donanım paketleriyle lanse edildi.

Volvo’nun Amerika’da faaliyete geçirdiği yeni üretim tesisiyle birlikte aynı dönem içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği S60, 2019 model yılıyla birlikte üçüncü jenerasyonuna kavuştu. Dizel seçeneği olmayan ilk Volvo otomobili olarak da tarihe geçen yeni S60, süreç içerisindeki gelişim sürecine de devam ediyor. Tanıtıldığı ilk anda ürün gamındaki çeşitliliğiyle ilgili bilgilerin verildiği yelpazenin satış sürecine artık T8 paketini de dahil etme zamanı geldi. Halihazırda 250 beygirlik T5 ile sunulan Volvo S60, üst seviye kombinasyonla birlikte 390 beygir güç ve 400 Nm torku yere aktarabilecek. 2.0 litrelik benzinli motorun tek başına yaklaşık 300 beygir güç ürettiği bu birliktelikte 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi aktarma dinamiklerinde baş rolü üstleniyor. Aracın 0’dan 100’e hızlanmasını 4,6 saniye olarak açıklayan Volvo’nun performans konusundaki beklentiler konuşunsa kendinden fazlasıyla emin olduğunu da söyleyebiliriz.

Volvo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid hakkında öne çıkanlar

2019 ile birlikte hibrit otomobillerindeki zayıf elektrik menzili klişesi de yavaş yavaş değişmeye başlıyor. BMW ve Mercedes gibi üreticilerde de emekleyerek de olsa ileri taşınmaya başlayan rakamlar, S60 T8’de kullanım dinamiklerine göre 50 ile 60 kilometre aralığında seyrediyor. Kullanıcıların saf elektrik modunda erişebileceği maksimum sürat değeriyse 180 km/s olarak limitlendirilmiş durumda. T8 ile birlikte donanım paketlerini de ileriye taşıyan Volvo, R-Design ve Inscription Plus gibi seçenekleri de kataloga dahil etmeye hazır. Performans odaklı pakette; aşağıya çekilmiş yükseklik değeri, 20 inçe kadar yükselen özel tasarım jant seti ve deri koltuklar ön plana çıkıyor. Inscription Plus ile birlikte ise ahşap başta olmak üzere daha klasik donanımların ön planda olduğu kombinasyon araca dahil ediliyor. Yurt dışında yaklaşık 60.500 dolardan alıcı bulan T8 paketini, 46.000 dolarla T5 paketi takip edecek. Önümüzdeki günlerde de 415 beygirle ailenin en güçlü üyesi olan T8 Polestar Engineered’ı karşımızda göreceğiz. S60 ailesinin detaylı teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Volvo S60 üretim bandı