reklamı kapat

POPÜLER

Tanıtım öncesinde detaylar belirmeye başladı; Polestar imzalı 2019 Volvo S60, 410 beygirle geliyor!

Kısa süre içerisinde düzenlenecek olan tanıtım öncesinde T8 kodlu hibrit motorla gelecek Polestar versiyonundan detaylarla gelen 2019 Volvo S60, geri sayımı da resmen başlattı.

Mart ayında ortaya çıkan sızıntı görsellerinin ardından kendisinin uzunca bir süredir haber alamadığımız 2019 Volvo S60, önümüzdeki hafta içerisinde beklentileri cevaplamak adına sahnede olacak. Amerika’da düzenlenecek olan özel bir etkinlik kapsamında tüm dünyaya tanıtılacak olan modelinden bu zamana kadar ser verip sır vermeyen Volvo da nihayet yelkenleri suya indirmeye başladı. Geçtiğimiz yıl içerisinde elektrik dönüşümünden sorumlu olmak üzere ayrı bir marka olarak hayatına devam ettirdiği Polestar imzasını taşıyan bu ilk S60 paylaşımında bizleri önemli teknik detaylar da bekliyor. Hibrit motor teknolojisinin yer aldığı bu versiyon 410 beygir güç ve 670 Nm tork gibi kağıt üzerinden hiç de azımsanmayacak değerleri beraberinde getirecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her detayda Polestar imzası

T8 kodlu turbo benzinli motor ile elektrik motorunun kombinasyonuyla yola çıkan olan S60’ın en tepe noktasındaki bu versiyonda, içten yanmalı motorun tek başına 400 PS güç ve 640 Nm tork ürettiğini görüyoruz. Bu versiyona özel olarak üzerinde bolca “Polestar Engineered” yazısı barındıran parçanın varlığı da pek gözden kaçacak cinsten değil. Krom egzozlar, özel tasarım alaşım jant seti, Brembo fren kaliperleri, Öhlins imzalı çok noktadan bağımsız süspansiyonlar şu aşamada yüzünü gösteren önemli detaylar arasında. Özellikle süspansiyon konusunun ayrıca üstünde duran Volvo yetkilileri, Polestar 1’de de kullanılan bu yanın darbe emişi ve konforu konusunda fazlasıyla iddialı. Her parçasının en iyi sürüş dinamiği için birbiriyle kusursuz uyum içerisinde işlemesi için tasarlandığı söylenen Volvo S60, elektrik geleceğine geçiş sürecinde çok iddialı bir hibrit otomobil olacak gibi gözüküyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.