reklamı kapat

POPÜLER

McLaren Elva
McLaren Elva

Satış fiyatıyla dudak uçuklatan McLaren Elva hakkında son bilgiler

Sınırlı sayıda üretilen McLaren 765LT modelinin ardından McLaren Elva hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Australian Financial Review ile röportaj gerçekleştiren şirketin CEO’su Mike Flewitt, merakla beklenen otomobil ile ilgili yeni bir detay paylaştı.

Mike Flewitt, McLaren Elva’nın çok özel bir otomobil olması istediklerini için üretim sayısının 399’dan 249 adede düşürüleceğini belirtti. Üretim oranının yüzde 38 oranında olacağını belirten Flewitt, bu özel otomobili otomobil tutkunlarıyla buluşturmak adına çok heyecanlı olduklarını da ifade etti.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında tanıtılan McLaren Elva, ilhamını 1960 yılında yıllarında pistlerde markayı temsil eden Elva M1A‘dan alıyor. İlk versiyonda olduğu gibi tam bir Roadster formunda karşımıza çıkan otomobilde ön cam opsiyonel olarak sunuluyor. 4.0 litrelik sekiz silindirli bir motordan güç alan otomobilde 7 ileri otomatik şanzıman kullanılıyor. 804 beygirlik güçle bu otomobilin 0’dan 100’e hızlanması 3 saniyenin biraz daha altında sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

McLaren Elva tüm dikkati üstüne çekiyor

Gövde ve kokpitinde bolca karbon fiber alaşımın tercih edildiği McLaren Elva, sportif göründüğü kadar kullanışlı ekipmanları da standart olarak sunuyor. 8 inçlik multimedya ekranı bünyesinde barındıran otomobil aktif rüzgar saptırıcılardan da faydalanıyor. Bu yıl satışa sunulması beklenen bu özel otomobilin başlangıç fiyatının ise 1 milyon 690 bin dolar olacağı belirtiliyor.  Hem adet hem de yüksek fiyatı göz önüne alındığında bu otomobilin herkese hitap etmeyeceğini söylemek mümkün.

İlgilinizi çekebilir

BMW 3 Serisi çarpışma testi