reklamı kapat

POPÜLER

McLaren

McLaren tasarım şefinden SUV araç ilgili önemli açıklama

Çoğu spor otomobil üreticisi SUV ve crossover araç üreteceğini açıklasa da McLaren bu konuyla en azından şimdilik ilgilenmediğini açıkladı.

McLaren tasarım şefi Mark Roberts, McLaren şirketinin şu anda SUV üretimiyle ilgilenmediğini belirtti. Roberts, Toronto’daki Kanada Uluslararası Otomobil Şovu’ndan önceki bir etkinlikte konu hakkında açıklamada bulundu. McLaren’ın sürüş deneyimine çok önem verdiğini söyleyen Roberts, SUV araçların ise bu deneyimi ne yazık ki sağlayamadığını ifade etti. Şirket patronu Mike Flewitt’te benzer bir açıklamayı 2014 yılında açıklamıştı. Odaklanmaları gerektiğini dile getiren Flewitt, McLaren bir spor otomobili markası ve şirketin bu şekilde kalacağını dile getirmişti.

2025 yılında yıllık 6.000 adet araç satışı hedef koyan McLaren’ın 2025 yılına kadar 18 yeni otomobilini satışa sunmaya hazırlanıyor. Sınırlı sayıda üretilecek 600LT ve Senna modellerinin de 18 yeni otomobil içerisinde yer alacağını belirtelim. McLaren’ın önümüzdeki günlerde piyasaya sunacağı süper spor otomobilleri sizler kadar biz de merakla bekliyoruz. Yeni modeller hakkında detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls Royce da SUV piyasasına giriş yapmıştı

Ferrari CEO’su Sergio Marchionne 2016 yılında gazetecilere SUV üretmeyeceğini belirtmişti. Buna rağmen, Ferrari, Marchionne’un hala hayatta olduğu zamanlarda bir SUV’nun masada olduğunu doğrulamıştı. Son zamanlarda büyük Cullinan SUV’unu piyasaya süren Rolls-Royce’un, 2013’ün sonlarında SUV’larla ilgili bir tartışmaya girmemişti.

İlginizi çekebilir

McLaren 720S ile bir rekor kırıldı